Що таке в'юшки в печі і де її шукати | Магазин камінів Romotop

Що таке в'юшки в печі і де вона розташована


При будівництві російської печі замовникам часто доводиться стикатися з безліччю незнайомих термінів. Один з них - в'юшки. Людині, яка не є фахівцем в області печей і камінів, складно зрозуміти, що це таке, яким воно повинно бути і яке призначення має. Давайте розберемося, що таке в'юшки в печі і так вона потрібна.


Види і різновиди конструкції пічних і камінних в'юшок


Пічна заслінка (в'юшки) - чавунна деталь, конструкція якої складається з двох окремих частин - рамки і рухомого Блінков. Компонування в'юшки або пічної засувки може різнитися залежно від типу конструкції. Полотно з чавуну має отвір, відповідний діаметру труби, і елементи, які його закривають при необхідності - млинець і кришку (її ще називають листом, сковорідкою, прочуханки та ін.). Розміщена в'юшки між кайлом і трубою печі. Головна мета цього пристрою - запобігання виходу через димар теплого повітря.


Навіщо в'юшку встановлювати в димохід печі


Як встановити в'юшку? Це своєрідна дверцята, яка може бути відкритою або закритою. Спочатку в трубу ставиться підрамник (виріб у формі квадрата з отвором в центрі). У раму вставляється блинок, потім - кришка. Між цими двома виробами виходить прошарок повітря, яка не дозволяє відбуватися теплообміну між нагрітої частиною печі і холодної атмосферою вулиці. За допомогою заслінки для будь-якої печі вдається зберегти тепло в приміщенні після того, як вогнище прогорить, а також - регулювати подачу повітря.


В'юшки - не єдиний вид заслінки для печі. Залежно від конструкції виділяють і інші пристосування, що несуть схоже призначення.


Звичайна заслінка представлена ​​конструкцією з 2-х елементів - чавунної або сталевої пластини з отвором і закриває його дека. Конструкція встановлюється в трубі в процесі її збірки - кладки цегли або установки металевого каналу для виведення диму.


Для того щоб підвищити ефективність заслінки в комин може бути встановлено 2 таких прилади. Таким чином вдається створити додатковий повітряний прошарок між двома заслінками, яка допомагає зберегти тепло. Якщо пластину і рухливу полудверки встановити з порушеннями технології, витоку повітря не уникнути. Холодне повітря і волога потрапляють у вогнище, на стінках труби утворюється конденсат, іній. Результат - величезні тепловтрати і порушення у роботі пристрою, яке може стати причиною поломки.


Ще один вид заслінок - подовжені моделі. Вони більше, ніж вироби стандартного типорозміру і можуть застосовуватися в камінах і топках невеликого розміру, в літніх і зимових моделях димоходів.


Яка б заслінка або в'юшки була обрана для установки в димохід, важливо пам'ятати - її розміщують на висоті близько 2-х метрів від статі. Ручка засувки обов'язково повинна бути розміщена з тієї ж сторони, що і дверцята топки.


Призначення і використання «літньої в'юшки для топки або печі


Часто при вивченні проектів печей можна побачити таку деталь як «літня заслінка». Що це за елемент? Така конструкція актуальна в «сезонних» печах, наприклад, в камінах і топках, які розміщені в літніх дачних апартаментах або в будинках, де вогнище запалюється тільки взимку. Завдяки особливостям конструкції літньої заслінки нагрів печі проводиться швидше. Як користуватися такою засувкою? При відкритій полудверки затопите вогнище, потім закрийте заслінку - так ви уникнете теплові втрати і добре протопите в будинку.


Висунувши річну заслінку і піддавали розтопити піч можна в будь-який час року, не боячись перегріти приміщення. Осередок можна використовувати як звичайний камін. При закритому піддувалі і річної заслінки не рекомендується топити піч довше, ніж 20 хвилин. В іншому випадку варто очікувати перегріву вогнища, що може негативно позначитися на тривалості терміну його експлуатації.


Як правильно користуватися засувкою, встановленої в комині


При закритій в'юшки тепло, отримане при розпалюванні печі, можна зберегти до 24 годин. Але для цього необхідно знати, як правильно користуватися пристроєм без ризику для життя мешканців будинку. Дотримуйтеся простих правил:


  • переконайтеся в тому, що в грубці не залишилося вугілля, що горить, перш ніж закрити в'юшку;

  • в той момент, коли вугілля починають згасати, але ще тліють, можна прикрити заслонку, але ні в якому разі не закривати повністю;

  • для перетворення вугілля в золу відкрийте нижню дверку - утворюється сильна тяга, яка прискорить прогорание вугілля.


Не забувайте - використовувати варто паливо тільки хорошої якості. Фахівці компанії Romotop рекомендують:


  • Чистку проводите регулярно.

  • Відходи прибирайте в місце, віддалене від відкритого вогню.

  • Не допускайте утворення тріщин і зазорів в трубі.

  • Слідкуйте за положенням заслінки залежно від того, розтоплений або погашений камін.


2786 11.01.2021
Отримайте консультацію
0

Веб-сторінка використовує файли cookie для надання послуг, персоналізації реклами та аналізу рейтингу відвідувань. 

Користуючись цим сайтом Ви погоджуєтесь з умовами використання файлів cookie. 

Telegram
Viber
Whatsapp
Messenger
+380981531133
Як купити?