Якими дровами краще топити камін? >>> інтернет магазин Romotop

Якими дровами краще топити камін?

Так вже заведено з давнини, що камін виконував роль не тільки опалювального приладу, а й символізував для наших далеких предків домашній затишок. Незважаючи на стрімкий розвиток технічного прогресу, більшість людей нашого часу зберегли вірність старому доброму каміна. У його силах холодним зимовим вечором відвернути нас від улюблених гаджетів і приділити час родині.
Перед кожним власником каміна, паливом для якого служить деревина, виникало питання: які дрова краще для каміна? Мета сьогоднішньої статті - детально і докладно вивчити це питання, ознайомивши вас з усією необхідною інформацією.
 
Які дрова потрібні для каміна?

Отже, при виборі дров для вашого каміна в першу чергу необхідно врахувати три важливі чинники:
  • породи дерев;
  • вологість дров;
  • розмір дров.
Почнемо з першого пункту. Дрова яких порід дерев краще для каміна? Ідеал - це деревина з невеликою кількістю смол. Така особливість забезпечить рівномірне згоряння даного виду палива і запобіжить утворенню диму. Породи листяних дерев, деревину яких прийнято використовувати як паливо, прийнято ділити на тверді і м'які сорти. Через різницю у вазі м'якої деревини буде потрібно в рази більше ніж твердої для обігріву одного і того ж приміщення. З цього можна зробити висновок, що економніше використовувати тверді деревні породи або ж змішувати обидва види.
Не всі власники дров'яних камінів заглиблюються в дане питання, і просто закуповують дрова, не цікавлячись породою деревини. Або ж і зовсім, використовують те, що є під рукою - деревні відходи садового господарства або лісу (прогулюючись по якому ви напевно зустрічали хмиз). Це все має місце бути, а от використовувати для розпалювання каміна залишки зборів і старих меблів виробники опалювального обладнання категорично не рекомендують. Мало того, що зігрітися не вдасться, так ще і надихається лакофарбовими парами.
 
Який же вид дров краще для каміна?

Дерева, деревина яких цінується за високий рівень тепловіддачі:
  • Березові дрова для каміна - тверда і економічна деревина. Забезпечує рівне полум'я, що не іскрить, не димить. Якщо не полінуйтеся, і позбавите дрова від кори, то і з освітою сажі і кіптяви в димоході проблем не виникне.
  • Букові і дубові дрова для каміна - такі поліна віддають багато спека, досить повільно згораючи. Смол майже не містять, що гарантує відсутність диму. Під час горіння виділяють приємний запах. Ці деревні породи вважаються елітними, і дрова з них коштують не дешево.
  • Дрова з вільхи - по характеристикам не поступаються дубової деревини. Висока тепловіддача, відсутність диму і красиве, рівне полум'я вам гарантовані.
Решта варіантів деревних порід прийнято використовувати разом з вище переліченими:
  • Осику добре використовувати в тандемі, наприклад, з березою. Завдяки цій деревині ваш димар позбудеться від сажі.
  • Дрова з липи здатні довго тримати жар, але розпалювати їх досить складно.
  • Деревина фруктових дерев також часто використовуються як паливо для каміна. Велика частина їх різновидів, наприклад, груша, яблуня і зливу, мають тверду деревину, що гарантує довгий горіння і хорошу тепловіддачу. Але не слід забувати, що більшість плодових дерев багаті смолами (абрикос, вишня), які при горінні дров утворюють на дверцятах, стінках топки і димаря кіптява і сажу. Дрова плодових порід відмінно використовувати разом з березовими, дубовими або вільховими полінами.
  • Дрова хвойних порід дерев- також, як і більшість фруктових дерев, просочені смолами, які при горінні виділяють чудовий хвойний аромат, і видають характерний тріск. Відмінна деревина тільки для розпалу, так як якщо використовувати тільки хвойні дрова - сажа заполонить ваш камін миттєво.
Вологість деревини.

Думаю, що і без довгих пояснень всім зрозуміло, чому топити камін вологими дровами - досить складне і неприємне заняття. Вологий деревний матеріал проблематично розпалити. Якщо це вам все ж вдалося, через сирість, тепловіддача деревини значно знижується. Конденсат, який утворюється при випаровуванні вологи, забруднює топку і димар.
Допустимий рівень вологості дров - від 15 до 25%. В ідеалі, дрова повинні мати час для сушки не менше півроку. Деревину необхідно сушити на свіжому повітрі, але попередньо підготувавши дерев'яний піддон, і захистивши її навісом від атмосферних опадів. Частина дров краще зберігати в кімнаті, де розташований камін, щоб вони прийняли температуру приміщення. Дизайнери інтер'єрів часто обіграють цю необхідність як елемент декору. Та й весь дров’яник найзручніше розташувати недалеко від входу в будинок, так як вибігати за дровами доведеться в різну погоду.
 
Оптимальний розмір дров.

Щоб забезпечити швидкий розпал та добитися рівного горіння дров, потрібно навчитися тонкощам правильного закладання палива в камін. Необхідний розмір дров залежить від розміру вашої топки. Довжина одного поліна повинна складати приблизно ¾ ширини фасаду камінної топки і володіти діаметром в 5-10 см. Для того, щоб скоротити кількість яка утворюється сажі, необхідно очистити дрова від кори. Заповнивши топку дровами на третину, і забезпечивши хороші тягу і подачу повітря ви зможете домогтися найефективнішого режиму горіння дров.
Вивчивши всі нюанси, наведені в нашій статті, ви без зусиль станете експертом в питанні «чому і як правильно топити камін».

2000 25.01.2020
Отримайте консультацію
0

Веб-сторінка використовує файли cookie для надання послуг, персоналізації реклами та аналізу рейтингу відвідувань. 

Користуючись цим сайтом Ви погоджуєтесь з умовами використання файлів cookie. 

+380981531133
Telegram
Viber
Whatsapp
Messenger
Instagram
Як купити?