Камін чи камінофен - в чому відмінність?

Складно уявити собі приватний будинок без домашнього вогнища. Живий вогонь не тільки дозволяє розслабитися і відволіктися від проблем, але і створює неповторну атмосферу тепла і затишку в приміщенні, де він встановлений. Домашнє вогнище дозволяє зробити обстановку в будинку оригінальною, адже для його обробки можна використовувати досить різноманітні матеріали (мармур, граніт, кахлі, штучний камінь тощо) в гармонії з інтер'єром.

 


Камін в теплоємному облицюванні

До питання вибору домашнього вогнища ми підходимо на різних етапах. Хтось, починаючи будівництво будинку, спочатку вносить в проект технічні дані для майбутнього каміна, визначаючи його формат, вага та інше, а часто буває, коли це питання виникає за фактом покупки або після завершення будівництва, перед оздоблювальними роботами. Ці різні ситуації можна назвати визначальними, на момент, коли ми підходимо до питання вибору домашнього вогнища.

Які б завдання ми перед собою не ставили, а чітке їх планування дозволяє нам отримати максимально очікуваний результат. Це ж стосується, в тому числі, і правильного вибору домашнього вогнища! Якщо ми починаємо будувати будинок, то його варіанти слід починати розглядати ще на етапі проектування, враховуючи необхідні для цього конструктивні рішення при будівництві (фундамент, димовий канал тощо), норми безпеки і, звичайно ж - розташовувати певним бюджетом. При такому системному підході і належній якості виконання монтажних робіт наш камін буде приносити задоволення і естетичну насолоду від споглядання мерехтливих мов живого полум'я.

Як бути якщо будинок вже побудований, або куплений і до його готовності у нас не було чітко сформовано бачення, яким саме повинен бути наш камін, де він буде розташований, яким буде його функціональне призначення, а цю задачу ми залишили «на потім» (погодьтеся, не рідкість)? У подібній ситуації цілком імовірно, що ми стикаємося з певними труднощами і часто приходимо до висновку, що правильне вирішення цих завдань є досить витратним, а економія або ігнорування важливих для установки каміна вимог може призвести до розчарування про витрачений час і кошти. Слід розуміти, що бажання зробити камін тягне за собою деякі вимоги до місця та умов його встановлення. В першу чергу необхідно звернути увагу на димові канали і їх відповідність вимогам до перетину і висоті, які рекомендує виробник придивилася камінної топки. Вже ні для кого не секрет, що задоволення від часу, проведеного біля домашнього вогнища можна легко перекреслити неправильним димарем, який має завужений переріз і не задовольняє вимогам для його правильної й ефективної роботи.


Камін в облицюванні з природного каменю

Камін (від латинського «caminus» - піч, осередок) – це досить габаритна конструкція, яка складається з топки з облицюванням і займає чимало місця. Найчастіше, в умовах невеликого простору, переслідуючи бажання мінімізувати займану площу, доводиться викручуватись, наприклад: «втопити» камінну топку у стіну, погіршивши при цьому належну конвекцію всередині камінної облицювання, що в свою чергу може призвести до пошкодження обладнання. Або, можливо, фундамент, на якому ми хочемо розташувати камін недостатньо міцне і не розраховане витримати чималу вагу гарною і надійної топки з обраної облицюванням. У подібній ситуації доводиться обмежувати себе у виборі якісного і ефективного обладнання, враховуючи максимально дозволений вага, перевищувати яку неприпустимо зважаючи технічних характеристик підстави або перекриття. Так само важливу роль відіграє екологічність і безпека каміна, а тотальна економія на ізоляційних або облицювальних матеріалах в його конструкції може призвести до проблем зі здоров'ям, або такий камін буде просто небезпечним для експлуатації!

Помилково прийняте рішення «камін будь-яку ціну» тягне за собою як мінімум невиправдані витрати і часто приносить розчарування в отриманому результаті. Чи можна цього уникнути? Так! У більшості подібних ситуацій ми можемо знайти правильне рішення та існуючі обмеження не привід зовсім відмовитися від мети мати хороший і безпечний домашнє вогнище, яке буде радувати своїм теплом і створювати затишок прохолодними вечорами!


Піч-камін ROMOTOP EVORA

Якраз одним із ключових аргументів у бік вибору камінофена (від німецького «kaminöfen» - «kamin» і «öfen», що в перекладі означає «камін» і «піч») та є наявність існуючого димового каналу, переріз якого істотно менше, ніж зазначено в технічному паспорті на камінній топці. Камінофен або камінна піч у більшості випадків має значно менші габарити і не забирає багато місця, що так само позначається на комфорті знаходження в кімнаті з невеликою площею. Все це зовсім не означає, що камінні печі в чомусь гірше в порівнянні з каміном. Насправді цей вид устаткування і з'явився спочатку на ринку для задоволення потреб клієнтів, які через якісь причини або обмежень не могли собі дозволити встановити камін.

Вибираючи камінофен, ми зменшуємо залежність очікуваного результату від кваліфікації фахівця (якщо він таким є), що виконує монтаж. Камінна піч – це вже готова конструкція, яку потрібно всього лише правильно, з урахуванням норм і правил пожежної безпеки, підключити до димоходу, а про все інше подбав виробник. Крім того, камінофен встановлюється досить швидко і в порівнянні з каміном (установка топки, підключення до димоходу, конструкція облицювання, зовнішнє оздоблення) економія часу вимірюється днями, так і при цьому, при належному плануванні, установку печі ми можемо залишити на завершальну стадію або виконати вже навіть після виконання оздоблювальних робіт!

Для наочності давайте подивимося ключові переваги і так само особливості, на які слід звернути увагу, плануючи своє домашній вогнище:


Камін з топкою ROMOTOP

 

Переваги каміна:

• набагато більш об'ємна і містка камера згоряння

• більш висока теплопродуктивність (потужність)

• можливості для побудови конвекційних і акумуляційних систем

• можливість вибору дуже великих форматів фасаду

• можливість вибору індивідуального стилю облицювання

 

Особливості каміна:

• більш складні технічні умови для встановлення

• набагато більший обсяг підготовчих і монтажних робіт

• вимоги до більшого перерізу димоходу

• монтаж відбувається в кілька етапів і займає набагато більше часу

• істотно більший витрата коштів на обладнання, матеріали та роботи

• великі габаритні розміри конструкції

• складності з встановленням у квартирі

• неможливість встановити на слабкому перекритті

 


Камінофен ROMOTOP IRUN 01

 

Переваги камінофена:

• готове рішення з широким вибором варіантів фасаду

• велика колірна гамма облицювань в т. ч. і з природних матеріалів

• потребує менше простору для установки

• набагато менше обмежень по вибору місць для установки

• швидкий монтаж, який можна виконувати вже навіть у житловому приміщенні

• не вимагає додаткових витрат на облицювання

• економія коштів

 

Особливості камінофена:

• невисока потужність, обмежена меншою камерою згоряння

• вибір моделей в рамках готових пропозицій

 

Яке рішення є більш практичним вирішує кожен для себе. Вибір цілком залежить від параметрів будинку і функцій, які буде виконувати майбутній домашній камін. У будь-якому випадку до цього етапу слід підходити з повною часткою відповідальності і без поспіху приймати зважені рішення, щоб отримати очікуваний результат, який буде викликати тільки приємні емоції.


6972 09.04.2018
Связанные товары
Отримайте консультацію
0

Веб-сторінка використовує файли cookie для надання послуг, персоналізації реклами та аналізу рейтингу відвідувань. 

Користуючись цим сайтом Ви погоджуєтесь з умовами використання файлів cookie. 

Напишіть до Romotop
×
+380981531133
Telegram
Viber
Whatsapp
Messenger
Instagram
Як купити?