Камін або піч: що краще | Romotop

Камін або піч: що краще

Чому багато людей мріють про приватному будинку ? Звичайно ж, в першу чергу, це якась свобода. Над головою і за стінами немає галасливих сусідів. Вранці, з чашкою кави, можна вийти не на балкон, а прямо в власний двір. А по-друге, це можливість звести справжній камін і насолоджуватися вечорами потріскуванням полін у вогнищі і танцями язиків полум'я. До того ж, камін здатний дарувати не тільки естетичне задоволення, а й обігрівати весь будинок . 

Крім класичного каміна існує ще піч, яка дозволить не тільки милуватися вогнем, опалювати житло, а й готувати чудові страви. Щоб визначитися: піч або камін, що краще в вашому випадку, варто вивчити можливості і види кожної конструкції .

Що таке камін

Зведення каміна в будинку прийнято розглядати не тільки з точки зору практичності та естетики, а також статусності. Саме він здатний надати дому якусь нотку вишуканості. 

Всі камінні топки умовно діляться на два основних види :

  • закриті оснащені вогнетривкої дверцятами з скла , яка має велике функціональне значення. Дверцята забезпечує високий рівень пожежної каміна, не дозволяючи іскрам летіти в приміщення . Завдяки закритих дверцятах істотно зростає теплоізоляція , а відповідно і ККД каміна - до 90%. І, звичайно ж, прозора перепона не приховує красу вогню від наших очей. 
  • Відкриті топки дійшли до нас із давнини століть. Нічого не заважає насолоджуватися звуком потріскують полін і видом полум'я. Але такий камін не варто залишати без нагляду, а також слід прибрати від нього подалі всі займисті предмети. ККД не перевищує 30%. Один камін з відкритою топкою не в змозі обігріти будинок . Такий тип камінних топок не відрізняється економічністю - великий приплив повітря сприяє швидкому згорянню дров .

За матеріалом виготовлення камінні топки бувають сталевими, сталевими з шамотної футеровкою і чавунними . Перший варіант дешевше за вартістю, а другий і третій відрізняються високою теплоємністю і довговічністю, але коштують значно дорожче. 

Найчастіше камін зводиться з вогнетривкого, червоного цегли . Його годі й декорувати, залишивши цегляну кладку, або облицювати , наприклад каменем або кахлями.

Якщо у вас виникло питання: камін або піч, то такі варіанти , як електрокамін або биокамин зараз вам точно не цікаві.

піч

Слов'яни здавна любили і будували печі в кожному будинку . Нею не тільки обігрівали приміщення , а й готували їжу, а також, на печі спали.

До наших днів піч дійшла видозміненій, різних розмірів і конфігурацій. Але одне правило залишилося як і раніше непорушним: щоб піч служила вам вірою і правдою довгі роки, її повинен зводити майстер з високою кваліфікацією. 

Щоб піч стала повноцінним опалювальним приладом, її необхідно розміщувати в центрі будинку .

Типи печей:

  • традиційна "російська" піч досить універсальна конструкція . З її допомогою ви не тільки обігріє житло, але і зможете приготувати їжу.
  • Піч-камін є певним міксом каміна із закритою топкою і буржуйки. Здатна забезпечити швидке нагрівання приміщення , і досить довго підтримувати тепло . Полум'я видно крізь скляні дверцята. Можлива наявність поверхні для приготування або розігрівання страв.
  • Якщо ви плануєте за допомогою печі повністю опалювати будинок, то "голландська" піч саме те, що потрібно. 
  • Для лазні відмінно підійде піч-кам'янка .
  • А якщо ви мрієте готувати різну смакоту на свіжому повітрі, потрібна піч-барбекю.

При зведенні в будівлі печі або каміна швидше за все знадобитися окремий фундамент . Такі конструкції мають значну вагу і міцність у їх підстави в подальшому вплине на їх довговічність. Для повноцінного опалення будинку до деяких печей можна під'єднати водяний або повітряний контур, власне, як і до камінів із закритою топкою.

Відповісти на питання " що краще: камін або піч ?" для вашого будинку, крім вас самих точно ніхто не зможе. Це рішення в кожному випадку індивідуально, необхідно враховувати всі ваші вимоги і безліч інших чинників. На якому етапі будівництва будинок , а може він уже побудований, яка площа, які функції повинні виконувати піч або камін. Дізнавшись все необхідне про обох пристроях, і зрозумівши, чого ви від них чекаєте, зробити вибір буде не важко. Не забувайте консультуватися у професіоналів.


1564 27.05.2020
Связанные товары
Отримайте консультацію
0

Веб-сторінка використовує файли cookie для надання послуг, персоналізації реклами та аналізу рейтингу відвідувань. 

Користуючись цим сайтом Ви погоджуєтесь з умовами використання файлів cookie. 

+380981531133
Telegram
Viber
Whatsapp
Messenger
Instagram
Як купити?