Камін, як основне джерело тепла в зимовий період - чи можливо це? | Romotop

Камін, як основне джерело тепла в зимовий період - чи можливо це?

Стрімка осінь змушує серйозно задуматися про майбутніх холодах і підготовленості до них вашого житла. Якщо ви - щасливий володар приватного будинку, і поки все ще мрієте обзавестися каміном, то докладну статтю про їх видах, плюси і мінуси, буде як не можна актуальною.

У наш час камін найчастіше сприймається швидше, як елемент декору, який свідчить про фінансове благополуччя і статус господаря будинку, ніж як пристрій, здатний опалити приміщення в зимовий період. Пропонуємо ретельно вивчити види і можливості камінів, перш ніж робити будь які висновки.

Що потрібно знати про відкриті дров'яні каміни.

Перевагою цього виду камінів для опалення будинку можна назвати створення їм неймовірно казковій і затишній домашній атмосфери. Веселий тріск дров, танці живого полум'я, гра тіней, неймовірний запах. Ви знали, що споглядання вогню - відмінний спосіб розслабитися і підвищити свою стійкість до стресів?

У наш час існує три основних напрямки дизайну дров'яних камінів:

- класичний зовнішній вигляд часто досягається П-образної облицюванням з натурального каменю;

- сільський (кантрі) варіант оформлення каміна за формою нагадує букву Д. Матеріали - камінь з грубою фактурою і натуральне дерево;

- сучасного стилю оформлення дров'яного каміна характерні сміливі форми і такі матеріали, як скло, камінь, сталь або кераміка.

Щоб після, щосили насолоджуватися чарівним домашнім вогнищем, для початку доведеться неабияк попрацювати. При установці відкритого дров'яного каміна найважливішою деталлю є правильно складений димохід. Щоб камін служив довгі роки, краще довірити таку відповідальну справу фахівцеві. З чого ж, власне, полягає цей вид домашнього вогнища? Всього два основних елементи: піч з відкритою топкою, куди, власне, закладається паливо (в нашому випадку це дрова) і димар, крізь який виводяться продукти горіння.

Через низький коефіцієнт корисної дії (ККД), близько 5-20%, цей вид камінного обладнання рідко використовується як єдине джерело тепла всього будинку.

 Газове камінне обладнання

В першу чергу хочемо звернути вашу увагу, що для установки газового каміна необхідний дозвіл пожежної та газової служби, і, звичайно ж, монтаж такого обладнання повинні здійснювати професіонали. З назви випливає, що паливом для даного опалювального пристрою служить газ.

Газовий камін для опалення будинку буває виключно із закритою топкою. Такий варіант досить тепло-ефективний, його ККД становить понад 80%.

До плюсів газового камінного обладнання можна віднести:

Ø нескладний для фахівця процес установки;

Ø безшумну роботу пристрою;

Ø зручність в експлуатації і обслуговуванні;

Ø швидкість розпалювання;

Ø пожежну безпеку на високому рівні;

Електричний камін для обігріву будинку

Цей вид камінів виготовляється як звичайний обігрівач і єдиним його паливом є електрику. Візуально імітуючи вогнище, він зовсім не має потреби в димоході. Такий вид каміна послужить не тільки красивим декоративним елементом, але і відмінним додатковим джерелом тепла. У міжсезоння, поки основна система обігріву житла ще не працює, електрокамін з легкістю здатний замінити масляний обігрівач або тепловентилятор. Але не варто розраховувати, що такий вид обігрівальної установки здатний забезпечити комфортну температуру будинку в холодні місяці року.

Переваги електрокаміна:

· Простий в монтажі і використанні;

· Має високу швидкість розігріву;

· Широкий асортимент моделей;

· Завдяки термостату можливе регулювання температури в приміщенні;

· Оснащений фільтрами очищення повітря від пилу;

· Абсолютно безшумний;

· Досить прийнятна вартість.

До мінусів електрокамінів для опалення будинку віднесемо:

§ пересушене повітря в приміщенні;

§ обмежений радіус обігріву;

§ відчутний витрата електроенергії.

 

 Камін з повітряним опаленням - що це за звір?

Вище ми вже обговорили такі два види камінів, як відкритий дров'яної і газовий. Так ось, камін з повітряним обігрівом, це не що інше, як перший або другий варіант камінного обладнання, модернізований системою трубопроводів для якісного обігріву всіх приміщень будинку. «Як це відбувається?» -Запитайте ви. Нагріте в повітроводі каміна повітря, за допомогою системи труб, прокладених в стінах або прихованих в перекриттях будівлі, надходить в ті приміщення, куди прокладена розводка. Щоб обігріти будинок з невеликою кількістю кімнат в каміні з повітряним опаленням досить використовувати гравітаційний спосіб. Він працює завдяки різниці в щільності холодного і теплого повітря. Якщо ж необхідно опалювати велику площу, доведеться впровадити в систему насос для примусової циркуляції повітряних мас.

До переваг такого способу обігріву житла можна віднести:

- просту установку і розводку повітряного контуру;

- можливість якісного та швидкого обігріву всього будинку;

- високий рівень ККД (за умови закритої топки каміна).

Перед тим, як купити камін з повітряним опаленням, варто врахувати, кілька моментів:

· Постійна циркуляція повітряних мас сприяє збільшенню кількості пилу в приміщеннях.

· Температура повітря швидко остигає після виключення каміна.

· Пересуваючись по повітряних каналах, повітря створює досить багато шуму.

 

Камін з водяним опаленням: скоріше так, ніж ні

Камін зводяним контуром - досить поширений спосіб опалення приватного будинку. Єдина відмінність цього камінного обладнання від попереднього виду каміна - це наявність навколо топки резервуара, наповненого водою. Завдяки системі трубопроводів, нагріта вода надходить в радіатори, встановлені по дому. За циркуляцію рідини відповідають спеціальні насоси. Встановивши камін з водяним контуром, ви не тільки обігріє свій будинок, але й забезпечите себе і своїх домочадців гарячою водою.

Регулювати роботу камінів такого типу можна вручну, контролюючи потік повітря, що надходить в топку, і за допомогою насосних термостатів. Після нагріву води до певної температури, вони автоматично запускають насоси.

Отже, корисні властивості каміна з водяним обігрівом:

§ така система здатна обігріти будинок, площею 250 м²;

§ на час опалювального сезону забезпечує постійну наявність гарячої води;

§ закрита топка гарантує повну пожежну безпеку.

§ досить просто впроваджується в уже існуючу опалювальну систему;

§ доступна вартість обладнання.

До недоліків каміна з водяним контуром можна віднести низький ККД. Без додаткового опалення в сильний мороз не обійтися. І якщо мова йде про дров каміні з водяним контуром, то мінусом можна вважати абсолютну відсутність автоматизації. Підкидати дрова і підтримувати жар необхідно вручну.

Акумуляційний камін - це як?

Цей різновид камінних установок відповідає всім вимогам сучасного клієнта: економічність, простота в експлуатації, високий ККД, стильний зовнішній вигляд.

Облицювання такого каміна виконується з теплонакопичувального матеріалу, наприклад такого, як камінь скандинавського походження - талькомагнезит. Теплоємність цього матеріалу в 2,5 рази вище, ніж у вогнетривкої цегли. Висока теплопровідність такого облицювання каміна забезпечить швидке нагрівання приміщення.

Кількість часу, який цей вид каміна зможе віддавати тепло безпосередньо залежить від його ваги. Після 3-4 годин топки камін вагою до тонни буде віддавати тепло 24 години. А піч вагою 2,5 тонни дозволить зберегти тепло до 48 годин.

Ще одна перевага таких камінних установок в тому, що вони обігрівають приміщення не за рахунок конвекційного ефекту, як звичайні каміни, а завдяки променистому тепла, що перешкоджає пересихання повітря в кімнаті.

 Біокамін як опалення

Біокамін - це продукт технологічних трансформацій, так би мовити, сучасний варіант домашнього вогнища. Як це працює? Процес горіння, завдяки якому ми бачимо справжній вогонь, відбувається у вбудованому паливному блоці. Паливом служить спеціальна рідина на основі спирту для біокаміна. Згораючи, вона повністю випаровується, абсолютно не потребуючи в димоході.

До плюсів такого каміна можна віднести:

- великий вибір форм (прямокутні, квадратні, круглі, асиметричні);

- екологічність;

- завдяки живому полум'я і відсутності диму, відсоток тепловтрати зведені до мінімуму;

- простий в установці і експлуатації.

Через низьку потужності такого обігрівального пристрою, биокамин як основне опалення розглядати не варто.

 Підведемо підсумки

Отже, вище ми детально розглянули всі можливі варіанти камінів і готові підсумувати:

Ø в деяких випадках, наприклад, якщо будинок невеликого розміру, одного каміна буде досить для обігріву приміщення;

     Ø всі види камінного обладнання відрізняються один від одного способом установки, умовами експлуатації, видами палива, яке споживають, і ще рядом характеристик. Щоб зрозуміти, яка модель каміна підійде вашому будинку, рекомендуємо звернутися до досвідченого фахівця. Його робота - ознайомиться з об'єктом, взяти до уваги побажання замовника і прийняти раціональне рішення.


3619 01.10.2019
Отримайте консультацію
0

Веб-сторінка використовує файли cookie для надання послуг, персоналізації реклами та аналізу рейтингу відвідувань. 

Користуючись цим сайтом Ви погоджуєтесь з умовами використання файлів cookie. 

+380981531133
Telegram
Viber
Whatsapp
Messenger
Instagram
Як купити?