Камін в квартирі: плюси і мінуси | Romotop

Камін в квартирі: плюси і мінуси

Сьогоднішня стаття присвячується власникам квартир, які мріють про камін. Щоб ви напевно розуміли, на що, в втіленні своєї мрії, можете розраховувати, давайте заглибимося в дане питання. Для початку слід визначитися, які функції повинен виконувати камін у вашому домі. Ви хочете з його допомогою опалювати квартиру, або, в першу чергу, це буде елемент декору для отримання естетичної насолоди? Відповівши на це питання, можна приступити до вибору типу каміна, який ви зможете встановити в квартирі багатоповерхівки.
 
Дров'яної камін в квартирі: за і проти.

Варто відразу уточнити, що у установки такого роду опалювального обладнання в квартирі буде більше недоліків, ніж переваг.
Отже, мінуси розміщення дров'яного каміна в квартирі:
1. Для отримання дозволу на монтаж каміна в квартирі, необхідно пройти кілька бюрократичних зволікань (відвідати міського архітектора і БТІ).
2. Якщо ви є власником квартири в будинку часів споруди минулого століття, то отримати необхідний дозвіл вам буде дуже складно. Єдина можливість - ваша квартира розташована на останньому поверсі. Або ви зробили покупку житла в сучасному новобудові. Деякі з них вже оснащені вбудованими димоходами і необхідною вентиляцією.
3. Площа приміщення, в якому ви маєте намір розташувати дров'яної камін, повинна становити не менше 50 м². Можливо, знадобиться перепланування квартири.
4. Ваші апартаменти відвідає комісія з пожежної безпеки та винесе свій вердикт.
5. Так як середньостатистична конструкція дров'яного каміна важить не менше 100 кг, необхідно зміцнити перекриття підлоги.
6. Для монтажу камінної топки знадобиться вивести на дах будівлі димар і підготувати фундамент.
7. Встановлення цього виду камінів має високу вартість.
8. Чи плануєте замінити дров'яником каміном основне опалення в квартирі? Ідея не практична і фінансово не вигідна.
9. Таке камінне обладнання досить затратно в догляді. Регулярні чистки димоходу від сажі, часті ретельні прибирання приміщення. Якщо ви вибрали камін з відкритою топкою, то всі навколишні його елементи інтер'єру буде покривати шар продуктів горіння.
10. Щоб забезпечити належний рівень пожежної безпеки, підлогу навколо каміна необхідно викласти вогнетривкими матеріалами, до яких можна віднести натуральний або штучний камінь, або керамічну плитку. Також слід подбати про належне відстані від каміна до меблів і килимів, і всього іншого, що при контакті з іскрами з каміна може спалахнути.
11. Не рекомендується встановлювати дров'яні каміни з відкритою топкою в квартири, де є маленькі діти і тварини. Думаю, зрозуміло чому.
До переваг квартирного проживання цього типу камінів, боюся, що можна віднести лише естетичну насолоду господарів. Ви отримуєте можливість милуватися живим полум'ям і слухати тріск полін у вогнищі. Як бачите, кількість мінусів значно перевищує плюси. Але через це від мрії точно відмовлятися не варто, адже сучасний ринок опалювального обладнання багатий на відмінні альтернативні варіанти камінів, які ідеально впишуться в інтер'єр вашої квартири.
Який камін краще вибрати для квартири?

Біокамін.

Головне диво такої конструкції як биокамин, полягає в тому, що для його функціонування абсолютно не потрібно тверде паливо (дрова, вугілля). І, як наслідок, не залишається ніяких слідів горіння.
У такого виду камінів суцільні переваги для розміщення в квартирах:
 - Абсолютно екологічний, так як при горінні в повітря не виділяються шкідливі елементи.
- Чи не потребує складного монтажу. Мобільний, легко розміститься в будь-якому приміщенні.
 - Для установки біокаміна в квартирі не потрібні дозволи різних інстанцій.
 - Практично повністю пожежобезпечний.
 - Чи не потребує спеціального догляду, тільки пил не забувайте видаляти.
 - Економічний - працює на рідкому паливі, якого в середньому споживає 300 грам / годину.
 - Різноманітність розмірів і форм, можливість милуватися живим вогнем.

Електрокамін.
 
- Камінний портал можна оформити як завгодно, і в його ніші розмістити електрокамін.

- Яким паливом він харчується, зрозуміло з назви. Єдина умова при установці - можливість підключитися до електромережі.
 - Невелика вага і великий асортимент розмірів.
 - Відразу після покупки готовий до монтажу.
- Простий у догляді - пил протерли, і камін як новий. Ніякої сажі і кіптяви в квартирі.
 - Високий рівень пожежної безпеки.
- Можливість опалювати приміщення, в якому розташований. Більшість моделей оснащені регулятором нагріву, тим самим дозволяючи і влітку милуватись каміном, що не обігріваючи простір кімнати.
 - Залежно від вартості і виду електрокаміна, деякі моделі не тільки максимально схоже імітують полум'я вогню, але і видають звуки потріскування полін.
І біо, і електрокаміни, завдяки їх різноманітності, зможуть ідеально доповнити абсолютно будь-який по стилістиці інтер'єр.

Фальш - камін.

Для тих, кому камін в оздобленні кімнати абсолютно необхідний, але встановити жоден з перерахованих вище варіантів немає можливості, на допомогу прийде імітація каміна.
За допомогою гіпсокартону формується конструкція-портал, потім вона облицьовується відповідним для вас матеріалом, або просто шпаклюється і фарбується. У самому порталі можна розмістити свічки або зробити інсталяцію з полін, тим самим надавши вашому твору реалістичності. На камінній полиці можна затишно розташувати фотографії домочадців і затишні дрібнички, а напередодні нового року розвішувати шкарпетки і знаходити в них подарунки.
Так що при великому бажанні обзавестися каміном в квартирі, у вас є досить багато варіантів для втілення задуманого. При покупці каміна не забувайте консультуватися з професіоналами, щоб напевно врахувати всі нюанси.

2644 04.02.2020
Отримайте консультацію
0

Веб-сторінка використовує файли cookie для надання послуг, персоналізації реклами та аналізу рейтингу відвідувань. 

Користуючись цим сайтом Ви погоджуєтесь з умовами використання файлів cookie. 

+380981531133
Telegram
Viber
Whatsapp
Messenger
Instagram
Як купити?