Кладка цегляного каміна | Порада експертів інтернет магазина Romotop

Кладка цегляного каміна

Прийнявши рішення обзавестися цегляним дров'яником каміном, вам належить дізнатися про цей процес багато нового і цікавого. До такого масштабного справі треба підходити виважено, і з усією відповідальністю. Фахівці рекомендують подумати про каміні ще на етапі будівництва будинку. На це є ряд причин:

розташування каміна в будинку потрібно виділити в плані будинку ще під час проектування. Це дозволить не помилитися в наслідку в розрахунках.
Каміни для дому з цегли мають значну вагу, тому до початку ремонту в будинку варто подбати про фундамент для вогнища.
Вивести димохід також краще ще до початку оздоблювальних робіт в будинку.


​​​​​​​​​​​​​​Види камінів з цегли


Щодо місця розташування в приміщенні, фахівці ділять каміни на наступні види:

Кутові - з назви відразу стає зрозуміло, де саме зводиться даний вид цегляних камінів. До плюсів кутового вогнища слід віднести економію простору.
Вбудований - так само, як і попередній варіант, не захаращує простір, так як його частина монтується в зовнішнє стіну будинку.
Прибудований - зводиться в однієї зі стін кімнати.
Окремо стоїть - так званий "острівної камін". Самостійна конструкція.


Вибір місця для домашнього вогнища

При виборі місця для каміна варто враховувати деякі рекомендації майстрів:

щоб протяги не заважали роботі каміна, конструкцію вогнища слід розташовувати далеко від дверей і вікон.
Розташувавши вогнище в центрі першого поверху, тепло від нього буде прогрівати не тільки камінний зал, а й сусідні приміщення.
Також, розміщення каміна в центрі будинку, ближче до коника даху, важливо для правильної установки димоходу.


Технологія зведення домівки


Визначившись з видом каміна, і місцем його розташування в будинку, саме час пройтися по основним етапам його зведення.

I. Матеріал.

Для кладки фасаду і димоходу застосовується червона цегла, якому характерні такі якості: міцність, жаростійкість, стійкість до коливань температури, висока здатність накопичувати тепло.

Викладаючи камінну топку, пічники використовують шамотна цегла, що відрізняється високою вогнетривкістю.

II. Закладка фундаменту.

Як ми вже згадували вище, цегляний, дров'яної камін має значну вагу, тому його слід зводити на міцному фундаменті.

В першу чергу, для закладки фундаменту, викопується яма, глибиною до 65 см. Площа котловану безпосередньо залежить від розміру майбутнього каміна, але повинна перевищувати його на 10 см.
Дно фундаменту засипається щебенем і щільно утрамбовується.
Наступний етап - опалубка. В якості в'яжучого речовини найчастіше застосовується бітум.
Подальші дії - засипка шару фракційного каменю (щебеню, битої цегли) і заливка його цементним розчином. Наша мета - створення міцної, бетонної плити, яка буде здатна витримати вагу майбутнього каміна.
Готовий, вирівняний по рівню, фундамент, накривають листом руберойду або щільного поліетилену, і залишають сохнути щонайменше на тиждень.

            III. Камінна кладка.
Досягти міцності камінної кладки можна за допомогою такої нехитрої маніпуляції: червона цегла слід занурювати в воду на кілька хвилин. Ця дія звільнить бульбашки повітря, збільшивши надійність матеріалу. Шамотна цегла досить обполоснути водою від пилу.

Навіть досвідчені майстри, зводячи каміни для будинку з цегли, користуються, попередньо підготовленими кресленнями (так званої порядовкой). Це дозволяє чітко слідувати плану, не допускаючи помилок.

Викладаючи суцільні ряди цегли, для нанесення і розподілу розчину зручно користуватися кельмою або кельмою, а такі ділянки, як, наприклад, топливник, доведеться викласти вручну.

Клейовий розчин правильно наносити на середину цегли, після укладання сегмента, він сам рівномірно розподілитися по всій площині.

Встановлюючи димохід, слід постійно контролювати вертикальний рівень. Адже саме ця частина каміна відповідає за виведення продуктів згоряння з приміщення і організовує тягу.

ІV. Облицювання фасаду каміна.

Щоб цегляний, дров'яної камін виглядав презентабельно, і доречно виглядав в різних інтер'єрах, його можна облицьовувати різноманітними матеріалами:

  • штучний камінь здатний додати каміну нотку первісності. У магазинах є величезний вибір кольорів і фактур даного матеріалу на будь-який смак.
  • Цегла для облицювання - цей матеріал найчастіше застосовують, якщо для дизайну кімнати потрібен цегельний камін, а сама кладка виглядає неестетично. Виготовляється він з полімерної глини, шляхом випалу. Буває різноманітних конфігурацій і кольорів.
  • Плитка - глиняні, термостійкі вироби з різноманітною фактурою, малюнками і забарвленнями, часто покриті спеціальною глазур'ю.
  • Кахлі - керамічна плитка, різновид кахлю, виворіт якої має коробчатую форму. Асортимент величезний, може виготовлятися на замовлення.


Щоб отримати відповідь на питання "Як побудувати камін з цегли?", Варто пройти цей шлях самому, або довірити таку відповідальну справу професіоналам компанії Romotop.


1281 19.10.2020
Отримайте консультацію
0

Веб-сторінка використовує файли cookie для надання послуг, персоналізації реклами та аналізу рейтингу відвідувань. 

Користуючись цим сайтом Ви погоджуєтесь з умовами використання файлів cookie. 

+380981531133
Telegram
Viber
Whatsapp
Messenger
Instagram
Як купити?