Коротко про каміни з закритою топкою

Камін із закритою топкою - це вид камінного устаткування, який за допомогою деяких удосконалень (про які ми поговоримо нижче) здатний стати єдиним джерелом опалення всього будинку.

На відміну від відкритої камінної топки (ККД до 30%) закрита, завдяки наявності герметичній дверцята з жароміцного скла, має рівень ККД до 90%. Даний вид топок має високий ступінь пожежної безпеки, так як її герметичність не дозволить іскрам і палаючим вугіллячкам вилетіти в приміщення . За умови щільно закритій дверці , такий камін можна залишати без нагляду. Але щоб остаточно виключити можливість виникнення в будинку пожежі, слід дотримуватися деяких правил безпеки ще на етапі зведення каміна.

  • Камінний портал і підлогу біля вогнища слід викласти з вогнетривкої матеріалу .
  • Всі теплоізоляційні роботи слід проводити, використовуючи матеріали , яким не страшний вогонь (наприклад, листи хв. Вати) .
  • Навіть поруч із закритою топкою не варто розташовувати меблі або килими. Мінімальна відстань між ними - 1,5 метра.
  • Важливо, щоб димохід був теплоізольований і височів над дахом будівлі не менше ніж на метровій висоті.

Залежно від моделі , закрита топка каміна може оснащуватися різними опціями, які роблять її використання ще зручнішим.

  • Наприклад, дверцята з підйомними механізмами можуть не просто зазвичай розчинятися вправо або вліво, а ефектно підніматися або опускатися.
  • У процесі горіння палива в каміні, на скляній дверцятах може утворюватися гар. В сучасних закритих топках використовується спеціальна система , яка бореться з таким нальотом. Верх дверцята має вузький проріз, через яку в топку надходить холодний повітря , що створює завісу, що захищає скло від продуктів горіння .

Матеріали закритих камінних топок

Варіанти закритих камінних топок виготовляють з чавуну або сталі . Звичайна, сталева топка коштує дешевше чавунної, але, якщо придбати її, поліпшену шамотним сплавом, енергоефективність і довговічність каміна помітно зросте (правда, і вартість теж). Топки з чавуну відрізняються високою жароміцних, відмінною теплоізоляцією і стійкістю до температурних перепадів .

Повітряна і водяна сорочки

Вище ми згадували, що закритий енергоефективний камін можна вдосконалити, тим самим отримавши повноцінну опалювальну систему не однієї кімнати , а всього будинку.

  • Водяна сорочка - це спеціальне пристосування, що дозволяє за допомогою звичайного каміна опалювати простору з великою площею. Корпус такого камінного обладнання складається з двох шарів, всередині якого в спеціальному баку відбувається нагрів і циркуляція води. У кожній кімнаті розміщуються радіатори, в які за допомогою труб з теплообмінника потрапляє нагріте носій. Завдяки конвекційним процесам, які відбуваються в каміні, нагрівається не тільки вода, але і кисень , тим самим досягається подвійний ефект опалення.
  • Повітряне опалення відбувається таким чином: до каміна приєднується система повітроводів, які розподіляються по всьому будинку, і нагріті їм повітряні маси несуть тепло в усі приміщення . Деякі з таких конструкцій можуть додатково оснащуватися тепловим насосом, щоб підвищити ефективність обігріву житла.

Обидва ці варіанти модернізації камінних конструкцій із закритою топкою передбачають свою установку ще на етапі будівництва або капітального ремонту будинку.

Камін із закритою топкою здатний стати не просто серйозним опалювальним приладом, але і затишним інтер'єрним елементом, що створює в будинку певний стиль , і дозволяє холодними вечорами насолоджуватися крізь скляну дверцята танцями живого полум'я і потріскуванням дров .


178 21.05.2020
Пов'язані товари
Економія: 5168грн
ALPERA F01 кераміка - піч-камін
ALPERA F01 кераміка - піч-камін
2,0-5,0 кВт 996 мм

48944грн 43776грн

Економія: 3952грн
ALPERA F02 камінь  - піч-камін
ALPERA F02 камінь - піч-камін
2,0-5,0 кВт 996 мм

41040грн 37088грн

Економія: 4864грн
ALPERA G01 кераміка - піч-камін
ALPERA G01 кераміка - піч-камін
2,0-5,0 кВт 996 мм

50464грн 45600грн

Економія: 9424грн
ALAKO 5 - кахельний камін
ALAKO 5 - кахельний камін
4,0-11,0 кВт 1244 мм

94240грн 84816грн

0