Потрібен димохід? Порада фахівця у виборі надійного димоходу для каміна

Якісно обраний димохід сприяє забезпеченню належного рівня теплового ресурсу і відповідає за безпеку в приміщенні. Далі про те, як правильно вибрати і купити димохід, враховуючи при цьому систему опалення і запланований бюджет, допоможуть фахівці компанії Romotop.
Під димохідної конструкцією мається на увазі канал, який відповідає за виведення диму з печі. За зовнішніми характеристиками він є трубопроводом, виконаним у вертикальному виконанні з круглим або прямокутним перетином. Дані вироби є простими конструкціями, проте для того, щоб забезпечити безпечне перебування і комфортний мікроклімат в приміщенні, необхідно з усією відповідальністю підходити до їх вибору і процесу монтажу. Варто сказати, що якісні характеристики димоходу є не менш важливими, ніж властивості газового котла, наприклад.
Не можна виготовляти димохідну конструкцію за допомогою підручного сировини. Це негативним чином вплине на якість повітря в приміщенні, а також посприяє сильної тепловтрат. Конструкція, виготовлена ​​вручну, може навіть вибухнути.


Види


З огляду на різновид монтажу даних конструкцій, їх можна поділити на внутрішній і зовнішній тип. У внутрішній частині будівель труби димоходу можуть розміщуватися як горизонтальним, так і вертикальним чином, а також під нахилом і з наявністю поворотів (45 і 90 градусів). Даний момент визначається геометрією в приміщенні, конструкційними особливостями опалювальних установок, а також матеріалом, який є основою при виготовленні труб.
На сьогоднішній день застосування цегляних димоходів залишилося в минулому. Для таких варіантів характерна недовговічність, так як вони не володіють необхідним ступенем стійкістю до конденсатним утворень.
На сучасному ринку можна купити димоходи, основою яких виступає кераміка, що складаються їх:

  • власний димохід для каміна з кераміки наявністю вогнетривких якостей;
  • мат теплоізоляційного призначення;
  • захисний короб.

Сьогодні керамічні димоходи не є досить затребуваними за рахунок високого цінового сегмента.
Сферою використання полімерних димоходів є гільзірованіе каналів, виконаних в цегляному і бетонному варіанті. Даний різновид потрібно застосовувати для того, щоб відвести топкові гази в опалювальних установках з наявністю газових колонок та котлів. Таке застосування визначається низьким ступенем жаростійкості полімерного матеріалу. Незважаючи на невисокий ціновий сегмент димоходу з полімеру, це не найкращий вибір за рахунок вузької сфери використання.
До ще одного різновиду димоходів відносяться азбестоцементні конструкції. Головною сферою їх використання є опалювальні агрегати, для яких характерний температурний діапазон топкових газів не вище 300 градусів. Для даних конструкцій характерний легкий вага, простий монтаж і доступна ціна. Однак навіть ці переваги не роблять конструкції занадто затребуваними за рахунок їх низької універсальності.
Лідером серед димоходів є металеві конструкції, димоходи-сендвічі і коаксіальні конструкції.


Сталевий димар


Для створення даного виду використовуються чорна або нержавіюча сталь, для якої характерна висока довговічність. У порівнянні з іншими матеріалами, для нержавійки властива висока стійкість до навантажень. Це і є ключовим фактором, який визначає вартість виробу.
Правильний димохід для каміна має такі переваги:

  • гладка внутрішня поверхня, що сприяє безперешкодному висновку диму;
  • універсальне застосування;
  • можливість монтажу модульних установок за допомогою використання мінімальних трудовитрат;
  • можливість установки при проведенні будівельного процесу, а також по завершенню оздоблювальних робіт;
  • показники довгострокової експлуатації без втрати ККД;
  • низький ризик появи завалів у внутрішній частині конструкції.

В основному нова конструкція є кілька секцій, де для кожної характерна наявність діаметра 90 700 мм і довжини 1000 мм.


Дымоход из стальной трубы своими руками. Подробная инструкция


Сендвічі димоходи


Даний вид має на увазі наявність двох сталевих труб, вкладених один в одного. Для заповнення просвіту використовуються спеціально-призначені теплоізоляційні види матеріалів, показники діаметра розраховуються відповідно до характеристиками внутрішньої труби.
Основною відмінністю установки є здатність теплоізолюючого шару брати на себе високу температурний діапазон, що йде з внутрішньої труби. Це дає можливість не допускати нагрівання, вище норми. Відповідаючи на питання, який димохід краще для будинків з деревини, можна без сумнівів сказати, що даний варіант, так як сендвічі димоходи мають високу пожежобезпечність.


Коаксіальні димоходи


Єдиною відмінністю даного варіанту від конструкції-сендвіча є теплоизолирующая прошарок між труб. Потрібний проміжок між внутрішньою і зовнішньою трубою визначається утриманням за допомогою перемичок з металу. Теплоізолюючих прошарком в конструкції є повітря, для якого характерно забезпечення кисневого надходження, що сприяє горінню.
До головній перевазі цього варіанту належить можливість виведення конструкції на вулицю через стіну. Завдяки цій особливості димохід для камінів володіє більш низькою вартістю. Для коаксіального димоходу не характерно наявність універсальності, а його використання в основному виробляється для систем газового опалення.

Який димар краще для каміна і які чинники є ключовими при виборі?Вибираючи димову конструкцію, важливо враховувати рівність підстави і наявність чітких форм всіх елементів без вм'ятин. Якщо є можливість перевірки стикування деталей один з одним, це ідеальне рішення для визначення ідентичності їх діаметра. Ще одним важливим критерієм є наявність зрізу утеплювача, який повинен бути рівним і щільним. Також важлива наявність в конструкції додаткових сполучних хомутів і маркування труб від виробника.


978 17.08.2020
Отримайте консультацію
0

Веб-сторінка використовує файли cookie для надання послуг, персоналізації реклами та аналізу рейтингу відвідувань. 

Користуючись цим сайтом Ви погоджуєтесь з умовами використання файлів cookie. 

Напишіть до Romotop
×
+380981531133
Telegram
Viber
Whatsapp
Messenger
Instagram
Як купити?