Від чого залежить потужність камінної топки і як її розрахувати? | Romotop

Від чого залежить потужність камінної топки і як її розрахувати?

Кожна людина, яка вирішила спорудити в своєму будинку камін, повинен спочатку задуматися про те, які функції на нього будуть покладені. Домашнє вогнище буде центральним елементом опалювальної системи приміщення або нести більше декоративну роль, збираючи біля себе всіх членів сім'ї і зачаровуючи іграми полум'я? Якщо вас цікавить другий варіант розвитку подій, то виробляти серйозні розрахунки ККД та потужності камінної топки немає необхідності. Досить визначитися з відповідним зовнішнім виглядом, ідеально гармонує з вашим інтер'єром, і отримати консультацію майстра, який буде проводити установку. А ось якщо ви плануєте за допомогою каміна опалювати будинок - будьте люб'язні вникнути в суть питання.

Потужність камінної топки

Потужність каміна і його ККД, це показники, на які слід звернути увагу при виборі камінної установки для обігріву житла. Саме ці параметри визначають ефективність каміна.

Відвідавши магазин, ви можете помітити дивну розбіжність у характеристиках. Зовні схожі камінні топки, одного розміру, виготовлені з одного матеріал, що мають однакову вагу, можуть істотно відрізняться потужністю. Чому так може бути? А справа в тому, що ці топки приїхали в наші магазини з різних країн, і їх виробники розрахували потужність своїх товарів по - різному.

Кіловат (кВт) - це одиниця вимірювання енергії, яку виділяє паливо при згорянні в каміні. Тобто, обігрів приміщення відбувається саме завдяки процесу горіння, припустимо, дров.

Існують усереднені розрахунки, в яких йдеться про те, що при згорянні 1 кілограма сухої деревини з відносною вологістю 20% ми отримуємо 4,2 кВт енергії. Середня закладка, яку рекомендують всі виробники - 3 кг. Таким чином виходить, що при згорянні 3 кг деревини у нас повинно виділитися 12,6 кВт тепла. Постає питання: як топки, які приблизно однакового розміру, але різних виробників можуть видавати таку істотну різницю в номінальній потужності. Ви напевно розумієте, що конструкція топки, матеріал, з якого вона виконана, не може чудесним чином збільшити кількість тепла, що виділяється дровами при згорянні. Це просто неможливо з фізичної точки зору. Топки можуть відрізняться розмірами і формою конструкції, але по суті, це прилад, в якому горять наші дрова.

Звідки у різних виробників така різна потужність? Вся справа в тому, що кожен з них вимірює потужність свого обладнання особливим чином, який зручний саме йому.

Залежно від споживання палива і режиму горіння, а також виду камінної установки, у різних пристроїв рівень коефіцієнта корисної дії відрізняється. Наприклад, каміни і печі закритого типу мають найвищими показниками ККД - до 90%, камі-варильні печі і камінофени - до 85%, буржуйки - до 70%, печі, що встановлюються в лазнях - до 55%. Володарем найнижчого ККД є відкриті каміни - до 40%.

Як розрахувати потужність камінної топки?

Інтернет люб'язно надасть вам кілька варіантів формул для розрахунку потужності каміна.

I. Спочатку поговоримо про відомою формулою, за допомогою якої можна дізнатися, яка необхідна потужність камінного устаткування для певного приміщення. Продемонструємо її в дії на конкретному прикладі:

1. 12 кВт - потужність каміна, заявлена ​​виробником.

2. Для того, щоб обігріти 10 м² приміщення, в середньому необхідно 1 кВт.

3. Шляхом простого множення 12 кВт на 10 м² ми отримуємо результат 120 м². Це максимальна площа, яку здатний обігріти камін потужністю 12 кВт.

На перший погляд ця формула гранично проста, і ви без зусиль визначите, камін з якою потужність необхідний для вашого будинку. Але існує кілька нюансів ... Протягом усього періоду згоряння палива в каміні потужність можна поділити на три типи:

· Мінімальна - дрова лише тліють, практично не обігріваючи простору навколо вогнища.

· Номінальна - саме той вид потужності, за яким визначається ККД. Так би мовити, золота середина.

· Максимальна - якщо камін буде постійно працювати на межі сил, термін його експлуатації істотно скоротиться.

               II. Отже, друга формула для розрахунку відповідної потужності камінної установки для конкретного простору. Потрібно помножити між собою три показника: висоту, довжину і ширину приміщення, які необхідно буде опалювати. Одержаний результат множимо на 0,07 і отримуємо значення необхідної номінальної потужності вогнища, який здатний опалити приміщення з заданими параметрами.

Фактори, що впливають на ефективність роботи каміна.

При виборі каміна, крім потужності і ККД, необхідно врахувати безліч чинників, від яких буде залежати ефективність його роботи.

 

Ø Технічні характеристики приміщення - з яких матеріалів побудований будинок, наскільки він утеплений. Якщо камінної установці потрібно буде самостійно опалювати велике приміщення з поганою теплоізоляцією - високих результатів очікувати не варто.

Ø Способи нагріву простору - це тепло, що виходить від фасаду каміна, промениста енергія згоряння палива (безпосереднє випромінювання з фронтальної поверхні камінної або пічної топки в процесі горіння палива) або конвекційна циркуляція повітряних потоків, нагрітих всередині приміщення. Для останнього способу в будинку розміщуються конвекційні канали.

Ø Велика топка не гарантує високу ефективність роботи камінної установки.

Ø Правильна облицювання фасаду каміна може збільшити його ККД. Високу теплоємність відрізняються такі облицювальні матеріали, як натуральний камінь, керамічна плитка та глиняні кахлі.

Ø Ефективність роботи каміна також безпосередньо залежить від тяги в димоході. Як і у визначенні потужності, ідеальною буде середня або оптимальна тяга для конкретної камінної конструкції. Слабка, або занадто сильна тяга гарантує значне зниження ККД.

Ø Також на теплову ефективність істотно впливає кількість палива в каміні, і інтенсивність його горіння.

Ø Два основних матеріалу, з яких виготовляють камінні топки - це чавун і сталь. Чавун відрізняється високу жароміцних і хорошою тепловіддачею. Сталеві топки остигають набагато швидше чавунних, тому, для акумуляції тепла їх обкладають шамотом (вогнетривку цеглу з обпаленої глини).

Ø Підвищити ККД каміна також може така система як «подвійний дожіг» - в повітроводі топки розміщується окремий канал, за допомогою якого в камеру згоряння вдруге подається повітря. Ця конструкція забезпечує економію твердого палива.

Ø Чим довше камін працює - тим акумуляція тепла і тепловіддача вище.

Ø Для підвищення ефективності роботи каміна так само непогано встановити додатковий димооборот. Це система керамічних каналів для продуктів згоряння, яка розміщується на ділянці підключення камінної топки до димоходу для отримання тепла з димових газів. До речі, для цих же цілей можна використовувати так звані тепло - знімні кільця, які встановлюються безпосередньо на патрубок каміна або пічної топки.

Ø Установка замкнутого водного контуру дозволить обігріти не одне приміщення, а весь будинок. Цей пристрій дозволяє нам використовувати воду як активний теплоносій і транспортувальник тепла в приміщеннях.

Велика кількість додатково встановленого обладнання справедливо підвищує вимоги і до самого каміна. Важливо правильно підбирати для поставлених завдань обладнання, конструктивні та технічні показники якого здатні належним чином забезпечити функціонування цих систем.

Для того, щоб підібрати правильну потужність не камінної топки, а всього комплексу опалювального обладнання необхідно:

1. Мати проект або план вже побудованого будинку.

2. Розрахунок правильніше проводити все-таки не від квадратних метрів, а від обсягу приміщення, яке необхідно обігрівати.

3. Врахувати ті джерела опалення, які вже є в наявності.

4. Не забути про розрахункових тепловтрат.

До таких складних питань, як опалення вашого житла, краще підходити максимально докладно. У сучасному світі дефіцит інформації може відчувати тільки ледачий. Взявши на замітку наші рекомендації і скориставшись допомогою професіоналів, в результаті вам не буде страшна будь-яка холоднеча за вікном.


3174 30.12.2019
Отримайте консультацію
0

Веб-сторінка використовує файли cookie для надання послуг, персоналізації реклами та аналізу рейтингу відвідувань. 

Користуючись цим сайтом Ви погоджуєтесь з умовами використання файлів cookie. 

+380981531133
Telegram
Viber
Whatsapp
Messenger
Instagram
Як купити?