Чому димить камін і як це виправити | Romotop

Чому димить камін і як це виправити

Напевно, кожна людина хоч раз у житті мріяв про свій будинок. Всі квартирні жителі обожнюють вилазки на дачу або до друзів за місто. Камін - це невід'ємна частина мрій про заміському особняку. Саме він створює неповторну атмосферу затишку холодними вечорами. Камінний зал щовечора збирає всіх членів сім'ї. Ведуться неспішні бесіди, сім'я дивиться разом фільми і милується живим полум'ям. Але іноді ця ідилія може насупиться такою проблемою, як задимлення каміна. У цій статті пропонуємо з'ясувати основні причини димленія каміна і методи боротьби з цим казусом.

Чому камін димить?

 • Отже, чому ж інколи так відбувається, що замість того, щоб випаровуватися в димохід, дим валить в приміщення? Насправді, причин цього явища існує немало.Еслі каміном довго не користувалися, в димоході може утворитися подушка з холодного повітря. Вона може перешкоджати виходу диму через трубу в атмосферу.
 • Часом відповідь на питання «Чому камін димить в кімнату?» буває досить банальний. При розпалюванні каміна просто забули, або не знали, що так потрібно, відкрити заслінку. Як наслідок - димохід перекритий і дим виходить в будинок.
 • На появу диму в кімнаті може вплинути і димар з неправильною конструкцією. Припустимо його звели недостатньої висоти, або вихід труби зробили вузьким.
 • Ще одним фактором, через який можливо задимлення, можуть бути навколишні ваш будинок дерева або більш високі будівлі. Вони можуть створити так звану «зону вітрового підпору». Через низький розташування вашого димоходу щодо будь-якої з перешкод під кутом в 45 °, погодна стихія може перешкоджати виходу диму з труби.
 • Вологі дрова також можуть стати причиною задимленості приміщення. Важливо, щоб використовуване паливо завжди було сухим.
 • Буває, що камін димить через неправильне розташування в будинку. Утворюється так звана зворотна тяга або, як ще кажуть, її короткочасне перекидання. У приміщенні з палаючим каміном не вистачає кисню, а коли двері або вікно відкриваються, до кімнати різко потрапляє свіже повітря і відбувається викид продуктів горіння, і ваш будинок наповнюється димом.
 • Якщо камін не використовували деякий час морозної взимку - в димоході утворюється іній. Щоб цього не відбувалося - намагайтеся протоплювати вогнище хоча-б раз в сім днів.
 • Пічник під час спорудження каміна міг припуститися помилки: невірно зробив розрахунки, не врахував особливості вентиляційного ходу ... Це вплинуло на здатність диму виходити через трубу. Щоб згодом не було сюрпризів, довіряйте зведення домівки тільки справжньому, досвідченого фахівця.
 • Важливо, щоб димохід був герметичний, інакше дим буде просочуватися в усі щілини.
 • Забитий димохід також може стати причиною задимлення каміна. Щоб забезпечити безперебійну роботу камінної установки, в середньому димову трубу потрібно чистити пару раз на рік. Інакше шар сажі буде перешкоджати виходу диму.
 • Через низку причин, в деяких камінах димовий канал розташовують під ухилом, а не строго вертикально. За законами фізики цей кут провокує додаткове опір, тим самим заважаючи руху димових мас.
 • Якщо в приміщенні з каміном є будь-яка додаткова вентиляція (наприклад, кухонна витяжка), вимкніть її. Це також може впливати на процес потрапляння диму в кімнату.
 • І, звичайно ж, до задимлення може привести елементарне незнання власником правил експлуатації каміна.

Якщо камін димить, що потрібно робити?

Звичайно ж, в першу чергу потрібно виявити причину цього явища, а вже потім приступати до її усунення. Якщо є така можливість - зверніться за допомогою до майстра. А якщо впевнені, що розібратися з неполадками каміна вам під силу - ні пуху! Сподіваємося, наші поради вам допоможуть.
 1. Щоб позбутися від подушки холодного повітря, перед розпалом каміна в димохід потрібно просунути запалену папір. Вона зігріє трубу, і тяга відразу ж з'явиться.
 2. Починаючи розтоплювати вогнище, не забувайте відкривати заслінку. Візьміть за правило завжди перевіряти цей момент.
 3. Якщо виявилося, що у димоходу неправильна конструкція - як не крути, але доведеться його перекласти. У будь-якому випадку в такому питанні без консультації майстра не обійтися.
 4. Про вологих дровах вже писали вище. Допустима вологість палива - до 25%. Перевіряти це можна, купивши спеціальний компактний прилад під назвою вологомір для деревини. І ще, звертайте увагу на породу дерев для дров. Врахуйте, що плодові і хвойні види багаті смолами, і навіть будучи сухими, можуть привести до задимлення приміщення.
 5. У випадку з неправильним розташуванням вогнища в будинку, можна спробувати його перемістити в більш вдале місце. Або встановити пристрій для подачі повітря для каміна. Таким чином вдасться подолати ефект зворотної тяги.
 6. Взимку від інею в димоході, перед розпалюванням вогнища, можна позбутися також, як і від повітряної пробки. Звернули з газети рулон, підпали, і палаючий факел помістили в димохід, прогрів його таким чином.
 7. У ситуації, якщо ви купили будинок з уже готовим каміном, і при його використанні виявилися грубі помилки - в першу чергу знадобиться консультація хорошого муляра або пічника, і можливо, переробка вогнища з виправленням недоліків.
 8. У випадку з забитим димарем все гранично просто - не забувайте його регулярно прочищати. До речі, а ви знали, що нагар, який утворюється на стінках димоходу, може загорятися - а це вже небезпечно!
 9. З приводу вентиляції - якщо ви задумали камін ще на етапі зведення будинку, не забудьте врахувати його при розкладці вентиляційних каналів по всій будівлі, і зокрема, в тому приміщенні, де вогнище буде розміщуватися.
Як і прийнято, в кінці будь-якої статті пора підвести підсумки. Ми з вами дізналися ряд факторів, які можуть провокувати задимлення каміна в кімнаті. Їх досить багато: від зовсім банальних, виправити які не складе труднощів, до глобальних, де без втручання компетентного фахівця ну ніяк не обійтися. Є така гарна приказка: «Обізнаний, значить озброєний.» Знайшовши неполадку, ви відразу будете розуміти, з якого боку до неї підступитися.
Бажаємо вам затишних вечорів у не димить каміна! :)

2697 13.04.2020
Отримайте консультацію
0

Веб-сторінка використовує файли cookie для надання послуг, персоналізації реклами та аналізу рейтингу відвідувань. 

Користуючись цим сайтом Ви погоджуєтесь з умовами використання файлів cookie. 

+380981531133
Telegram
Viber
Whatsapp
Messenger
Instagram
Як купити?