Різновиди камінів для будинку | Магазин камінів Romotop

Різновиди камінів для будинку

Камін - джерело тепла і прикраса інтер'єру. Сьогодні немає ніяких складнощів в тому, щоб вибрати обладнання на свій смак - серед різновидів камінів для квартир і будинків є найрізноманітніші варіанти. Ці пристрої допомагають обігріти приміщення, створити затишну атмосферу для відпочинку і спілкування. Гарний камін стає центральним елементом інтер'єру і довгі роки радує власників.

Яку різновид печей, топок і камінів віддати перевагу? Вибирати вогнище слід з урахуванням декількох важливих параметрів, серед яких і тип пристрою, і його розміри, і спосіб монтажу і підключення конструкції. Не варто забувати про необхідність (або її відсутності) облаштувати димохід, про види використовуваного для отримання вогню палива, дизайні, матеріалі, економічності моделі. Щоб не помилитися і вирішити, яка з різновидів домашніх камінів краще, варто більш детально познайомитися з найпопулярнішими варіантами пристроїв.


Який вибрати камін: варіанти різновидів за типом палива

Тип використовуваного для роботи палива - один з основних критеріїв вибору каміна. Класифікація включає прилади в різному виконанні:

 • дров'яні;
 • газові;
 • електричні;
 • біокаміни.

Дров'яні каміни - класика, яка користується чималим попитом у всі часи. Але і складнощів при установці такого обладнання для обігріву чимало. Перша - необхідність організації системи димовиведенія. Від того, наскільки правильно зроблений димохід, залежить безпека будинку і його мешканців. Необхідно розрахувати довжину димоходу, його діаметр, правильно провести монтаж. Цю роботу слід довірити професіоналам і найкраще виконувати на етапі будівництва, адже організація димоходу - це завжди руйнування. Фахівці можуть впровадити трубу і в уже відремонтованому будинку, але будьте готові до необхідності проведення відновлювальних робіт.

Топка дров'яного каміна може бути відкритою або закритою. У перших різновидах дров'яних камінів портал нічим не закривається, полум'я відокремлене від приміщення лише кількома сантиметрами простору. Закриті каміни більш безпечні, адже вогонь в них знаходиться за надійною перешкодою зі скла або металевої дверці. Каміни з закритими топками - більш енергоефективна різновид вогнищ. Для обігріву рекомендується використовувати саме ці пристрої. Вони представлені у величезній різноманітності видів, розмірів, потужності, дизайнів і можуть бути встановлені в будь-якому з приміщень будинку, в тому числі в житловій кімнаті.

Вибираючи каміни, варто дізнатися, які ще є різновиди камінів. Серед популярних рішень - газові пристрої. Їх конструкція мало чим відрізняється від дров'яних аналогів, відмінності видно лише в пристрої топки. Як зрозуміло з назви, паливом в цьому випадку служить газ. Працює обладнання при підключенні до джерела газу (газопровідна магістраль, газовий балон). Серед достоїнств газових камінів можна виділити:

 • високий ступінь пожежної безпеки;
 • швидку розпалювання;
 • простоту експлуатації;
 • безшумність.

Ще один вид затребуваних камінів - електричні моделі. Серед всіх різновидів сучасних пристроїв для обігріву електро каміни яскраво виділяються простотою установки. Для них не потрібен димохід, адже полум'я в топці, як такого, немає. Камін можна встановити в квартирі (що досить складно зробити з дерев'яною піччю), переносити між кімнат. Нагрівається джерело тепла протягом пари хвилин, не забруднює повітря продуктами згоряння. Варіантів моделей багато - від традиційних підлогових, є імітацією «справжнього» вогнища, до компактних переносних і настінних (товщина таких пристроїв може бути як у телевізора або картини). Виробники застосовують різні способи імітації вогню і вугілля, що горить - наприклад, бажаний ефект можна отримати за допомогою шовкових стрічок з підсвічуванням.

Біокаміни або екологічні каміни не забруднюють повітря, адже використовується для їх роботи паливо повністю екологічно і безпечно і для людини, і для природи. Таке обладнання не може використовуватися в якості основного джерела тепла, але відмінно доповнює роботу опалювальних систем і служить прикрасою інтер'єру.

Ще кілька варіантів класифікації камінів

Крім типу палива каміни можуть різнитися:

 • способом установки - підлогові, настінні, підвісні, вбудовані, острівні, кутові;
 • принципом випромінювання тепла і конструкцією топки - односторонні, двосторонні, тристоронні моделі;
 • стилем і дизайном - сучасні, класичні, кантрі, модерн, хай-тек і ін.

Як бачите, вибір дійсно величезний. Ви можете підібрати камін за зовнішнім виглядом, розмірами і потужності, необхідної температури нагріву, типу підключення, ціною та іншими параметрами. Перш ніж купити камін поспілкуйтеся з консультантами магазину Romotop - вони нададуть детальну інформацію про всіх вподобаних вам моделях​​​​​​​.


1247 15.02.2021
Отримайте консультацію
0

Веб-сторінка використовує файли cookie для надання послуг, персоналізації реклами та аналізу рейтингу відвідувань. 

Користуючись цим сайтом Ви погоджуєтесь з умовами використання файлів cookie. 

+380981531133
Telegram
Viber
Whatsapp
Messenger
Instagram
Як купити?