Чому тяга в каміні взимку більше, ніж влітку? Думка експертів | Romotop

Чому тяга в каміні взимку більше, ніж влітку? Думка експертів

Порушення технології монтажа опалювального обладнання в тому числі камінів, може привести до великої кількості проблем, серед яких - відсутність тяги, що несе за собою труднощі виведення диму з приміщення. Якщо роботи з облаштування димаря проведені з порушенням, дим може залишатися в кімнаті, що викличе набагато серйозніші проблеми для людей.
Серед спостережень власників домашніх камінів - зниження тяги влітку і її зростання взимку навіть за умови дотримання всіх норм і правил облаштування димаря. Чому так відбувається?

Причини появи зворотної тяги в каміні

Зі шкільних уроків всім відомо, що тепле повітря прагне вгору, тоді як холодний «стелиться» по підлозі. Так відбувається через властивостей повітря - при нагріванні його щільність зменшується, при охолодженні - збільшується. Нагріте в каміні повітря розширюється, щільність його знижується, він прагне вгору під тиском сили, що виштовхує. Але покладатися тільки на це властивість повітря при зміні його температури не варто, якщо мета - створити якісну тягу в каміні. На природну тягу впливає безліч зовнішніх чинників і завдання професійного майстра - передбачити їх вплив і направити його в позитивне русло.
Чому тяга в каміні взимку більше? Це явище прямо пов'язане з уже описаними властивостями повітря. Виштовхуюча сила, що чинить тиск на тепле повітря, багато в чому залежить від різниці щільності шарів повітря зверху і знизу. Влітку ця різниця не дуже велика, а ось взимку - представлена ​​в досить великих цифрах. Чим нижче температура повітря поза каміна, тим сильніше буде тяга.
Серед причин появи зворотної тяги в каміні і її величини - розмір димовивідного каналу. Чим вище труба димоходу, тим більшою буде тяга. Але не варто старатися при будівництві димоходу - занадто висока труба спричинить за собою збільшення інтенсивності горіння полум'я в каміні. За такої умови сильно зросте витрата палива при низькій тепловіддачі - використання вогнища буде неефективним. Занадто мала величина труби димоходу може стати причиною поганої тяги. В середньому довжина димоходу, починаючи від колосникових грат, в ідеалі становить близько 5 метрів. Але в кожному окремому випадку майстер вносить в ці розрахунки корективи, враховуючи висоту даху і положення труби щодо коника, наявність високих будівель і дерев поблизу, силу і напрям вітру, рух повітряних потоків і завихрень.
На силу тяги впливає і площа отвору димоходу. Занадто маленький вихід для диму підвищить опір руху повітря навіть при оптимальних значеннях різниці щільності. Занадто широкий димар буде «витягати» не тільки продукти горіння, але і дорогоцінне тепло.
Що таке зворотна тяга? Варто розуміти, що герметично закрита кімната при нормально функціонуючому димоході дуже скоро стане вмістилищем розрідженого повітря. Тиск всередині приміщення знижується і холодне повітря з вулиці разом з димом спрямовуються назад в кімнату.

Як запобігти зворотну тягу в каміні

Що робити, якщо взимку більше тяга в каміні, що призводить до утворення зворотної тяги? По-перше, ще при будівництві каміна передбачити грамотну систему вентиляції. Але якщо неприємне явище все ж сталося, необхідно вжити екстрених заходів щодо його усунення. В першу чергу, погасити полум'я у вогнищі, провітрити приміщення і викликати майстра для усунення причин появи зворотної тяги. Вони можуть бути пов'язані як з помилками при монтажі каміна, так і з впливом зовнішніх факторів. Наприклад, в котеджах зворотна тяга може утворитися при наявності відкритого вікна, розташованого вище каміна. Повітря знаходить більш простий вихід (через вікно), його рух «витягує» дим і холодні потоки через димохід в кімнату.

1819 13.07.2020
Отримайте консультацію
0

Веб-сторінка використовує файли cookie для надання послуг, персоналізації реклами та аналізу рейтингу відвідувань. 

Користуючись цим сайтом Ви погоджуєтесь з умовами використання файлів cookie. 

+380981531133
Telegram
Viber
Whatsapp
Messenger
Instagram
Як купити?