Топки для камінів: як вибрати і які краще?

Топки для камінів: як вибрати і які краще?

Ви прийняли рішення - каміну у вашому домі бути. Справа залишилася за малим: розібратися у всіх тонкощах цієї опалювальної конструкції. Професіонали радять почати свій вибір з основної частини каміна - топки. Сьогодні ми поговоримо про те, які бувають камінні топки і як вибирати підходящу саме вам.

Асортимент сучасного українського ринку камінного обладнання вас точно вразить: понад шістдесят виробників, кожен з яких пропонує близько двадцяти різних моделей топок для каміна. Щоб відразу звузити коло пошуку до мінімуму, і не втрачати дорогоцінний час, вам необхідно відповісти на питання: які функції повинен виконувати камін у вашому будинку? Це буде затишний елемент декору або повноцінний опалювальний прилад, що обігріває частину, або все приміщення цілком?

Різновиди камінних топок

Щоб зрозуміти, як правильно вибрати топку для каміна , необхідно вивчити їх види .

В першу чергу давайте розберемося, з яких матеріалів топки виготовляють.

  • Сталь - для створення топок цей матеріал використовують один (такі вироби мають найнижчу вартість в світі камінного обладнання ) або в тандемі з шамотною сплавом (така топка обійдеться набагато дорожче). Каміни зі сталевими топками відрізняються різноманітністю форм і прості в догляді і експлуатації.
  • Чавун - до характерних властивостей такого матеріалу віднесемо високу тепловіддачу, жароміцність і стійкість до температурних перепадів. Чавунні топки мають високу потужність і ККД. Задоволення не дешеве, але вельми довговічне і практичне.

Деякі різновиди камінних топок оснащені дверцятами з жароміцного скла . Такі пристрої фахівці називають закритими . До переваг закритою топки варто віднести високий рівень ККД - до 90%. Якщо ви маєте намір за допомогою каміна опалювати весь будинок - це те, що потрібно. Герметичність топки дозволить більш економно витрачати паливо і примножить ефективність роботи каміна.

Топки відкритого типу дуже сподобаються справжнім естетам, які бажають милуватися живим вогнем без перешкод. Неймовірно красиво, але абсолютно не практично. Низький рівень ККД (до 30%), через вільного доступу кисню високий витрата палива , і неможливість опалити велике приміщення .

Також топки для камінів можна умовно розділити по виду використовуваного палива :

  • дрова - так би мовити класика жанру;
  • вугілля - використовується як самостійне паливо , або в тандемі з дровами;
  • біопаливо - рідка спиртосодержащая субстанція для супер модних, сучасних біокамінів;
  • і старе-добре електрику - джерело живлення для практичного електрокаміна.

Щоб обігріти певний простір, камінна топка повинна бути потужною. З допомогою не хитрих розрахунків ви зможете самостійно підрахувати необхідну потужність, яка знадобитися для опалення вашого приміщення . На обігрів 10 м² площі витрачається 1 кВт енергії. З цієї пропорції слід, що на будинок в 120 м² досить каміна з потужністю в 12 кВт. Цей показник ви зможете знайти в паспорті виробу .

На ціноутворення камінних топок впливає безліч факторів. Це не тільки вартість матеріалу , роботи, технічна складність пристрою і накрутка продавця, а ще ім'я виробника . Як усі ми знаємо, відомий, якісний бренд коштує дорого.

Підсумки:

У цій статті ми з вами розібрали основні параметри камінних топок. Озброївшись інформацією, кожному з вас буде простіше відповісти собі на питання « Яку топку для мого каміна краще вибрати?».

Крім загальних характеристик вам потрібно буде врахувати такі нюанси, як планування і інтер'єр будинку , вибрати для каміна найкраще місце. Важливо правильно підібрати облицювання фасаду , адже від неї залежить, наскільки гармонійно камін впишеться в оздоблення кімнати .

У такій важливій справі, як будівництво каміна, не гріх скористатися консультацією і послугами перевіреного майстра-пічника. Хороший спеціаліст - запорука добротного домашнього вогнища на довгі роки!


1332 24.05.2020
Связанные товары
Отримайте консультацію
0

Веб-сторінка використовує файли cookie для надання послуг, персоналізації реклами та аналізу рейтингу відвідувань. 

Користуючись цим сайтом Ви погоджуєтесь з умовами використання файлів cookie. 

+380981531133
Telegram
Viber
Whatsapp
Messenger
Instagram
Як купити?