Обираємо камін з водяним контуром для дому

Як же приємно морозними зимовими вечорами збиратися у родинному колі біля каміна, слухати потріскування полін, насолоджуватися химерними танцями мов полум'я, обговорюючи події минулого дня ... Власникам приватних будинків і дач присвячується. Тільки ці люди можуть сповна відчути всі принади дров'яного каміна!

А щоб камін зміг повноцінно опалювати весь будинок, фахівці рекомендують купувати його разом з системою водяного контуру. Така модифікація здатна обігріти приміщення площею до 350 м 2і поєднує в собі відразу два пристрої: камін і твердопаливний котел.

Що ж таке «піч-камін з водяним контуром»?

Це альтернативне опалювальний пристрій, здатне не лише обігріти будинок і забезпечити його гарячим водопостачанням на опалювальний сезон, але і заощадити кошти, так як дрова – більш дешеве паливо, ніж газ. Тепло всіх приміщень в будівлі гарантує система труб і радіаторів, підключена до печі-каміна, по якій циркулює гаряча вода.

До стандартних складових камінної установки відносяться: топка (чавунний або сталевий), пофарбована термостійкою фарбою «сорочка» (зовнішня оболонка печі-каміна з водяним контуром) і димар.

Як працює камінне пристрій з водяною сорочкою

В топку конструкції завантажується паливо (брикети, дрова). А резервуар, який виглядає як простінок між топкою і зовнішньою стінкою каміна, заповнюється водою. Нагрівшись, вона потрапляє в опалювальну систему приміщення і знаходиться в постійному русі до охолодження. Після цикл повторюється. Необхідно також згадати деякі елементи, що відповідають за якісну роботу агрегату: терморегулятор, який контролює температурний режим каміна; запобіжний клапан, призначений для скидання тиску, розширювальний бачок, мідна труба (для з'єднання з камінної системою), вентилі та муфти, необхідні для монтажу всього пристрою, і термозахист, яка перешкоджає закипання рідини.

Схема підключення каміна до водяного контуру може бути двох типів:

· відкрита - передбачає підключення за допомогою розширювального бачка, і характеризується порівняно тонкими внутрішніми стінками каміна;

· закрита схема набагато простіше в монтажі, абсолютно не вимагає додаткових пристроїв. Досить підключити камінну установку до системи опалення будинку.

Типи опалювальних пристроїв з водяним контуром.

Професіонали поділили сучасні печі-каміни з водяним контуром опалення на два основних види:

Ø металевий камін з дверкою зі склокерамікою, відразу з магазину готовий до монтажу. Оснащений теплообмінником для впровадження в опалювальну систему будинку;

Ø пристрій, в основі якого лежить готова металева топка. Теплообмінник також передбачений.

Пропонуємо детальніше вивчити обидва варіанти, уточнити нюанси, виявити переваги і недоліки. Отже, ...

Каміни, відразу готові до експлуатації.

Ідеальне рішення для нетерплячих клієнтів. Вибрав, оплатив, привіз, встановив і користуєшся. Така піч-камін відрізняється від твердопаливного котла тим, що не тільки нагріває воду в контурі, але і сама, вірніше її металевий корпус, є джерелом тепла. А також, якщо вибраної моделі досить велика скляні дверцята, можна сповна насолодитися видом тліючих полін і живого вогню!

До плюсів печі-каміна з водяним контуром можна віднести і те, що такий пристрій просто в монтажі, і при необхідності його можна перенести в іншу кімнату або зовсім забрати в інший будинок.

З яких матеріалів можуть виготовляти цей вид печей-камінів?

§ Чавунний корпус – така піч буде довго зберігати тепло і прослужить не один десяток років. Єдиний мінус цього матеріалу – висока вартість.

§ Сталевий корпус – менш довговічний, ніж чавунний, і відповідно коштує дешевше.

§ Металевий корпус, декорований каменем або кахлями – камін у такій обробці може стати центральним елементом декору кімнати і здатний протягом доби зберігати тепло. Якісний виріб буде мати високу вартість.

Пристрої з готової камінної топкою

Це складна опалювальна конструкція, яка здатна істотно підвищити коефіцієнт корисної дії (ККД) палива завдяки нагріванню повітря від самої металевої топки і води, що пересувається по водяній сорочці (Також рекомендуємо Вам топки з водяним контуром ).

Суттєво впливає на ККД і такий нюанс, як закрита або відкрита конструкція топки (при закритій топці ККД відповідно вище).

Переваги цього виду печі-каміна для дому з водяним контуром:

· Візуальна сторона питання – така піч-камін мало чим відмінна від класичного дров'яного каміна. Відповідно з декоративної точки зору, цей варіант виглядає набагато солідніше металевої буржуйки.

· Великий розмір топки дозволить вмістити в себе більше палива, довше підтримуючи комфортну температуру в будинку без додаткового підкидання дров.

· Вартість топки для такої конструкції набагато дешевше готового компактного каміна. До того ж створити для неї цегляну нішу цілком під силу самостійно.

Переваги і недоліки камінів з водяним контуром

До плюсів цього типу опалювального пристрою можна віднести економію газу. Це за умови, що у вашій опалювальній системі є газовий котел. Поки горять дрова в каміні, газовий котел не може працювати. Це зручний, резервний вихід з положення в непередбачених ситуаціях (наприклад, котел тимчасово вийшов з ладу).

До мінусів каміна з водяною сорочкою можна віднести високу вартість і складність врізки даного пристрою в існуючу опалювальну систему. Виходячи з цього можна зробити висновок, що про наявність каміна в будинку економніше буде задуматися ще на етапі будівництва цього самого будинку.

Що слід врахувати при виборі каміна з водяним контуром

Перше, на що необхідно звернути увагу, вибираючи і готуючись купити піч-камін з водяним контуром в Україні, це потужність каміна, так як вона прямо пропорційна площі будинку, яку цей камін здатний опалити. Запам'ятайте формулу для розрахунку потрібної потужності камінного устаткування, придатного для конкретного приміщення:

1 кВт = 10 м2.

Надійний виробник – це завжди гарантія якості. Тому радимо довіритись професіоналам при купівлі каміна з водяним контуром. Особливу увагу варто звернути на систему водяного контуру, адже саме від її надійності залежить відсутність протікання. Також важливо, наскільки якісно метал, з якого виготовлений камін, адже дешеві матеріали здатні швидко прийти в непридатність: деформуватися, покритися іржею або почати протікати. Необхідно ознайомитися з вимогами до установки, способами відкривання дверцят топки (бічне або верхнє) та видами палива, яке підійде для даної моделі каміна, і влаштує вас за вартістю.

В наш час великого асортименту будь-якої продукції, ви легко зможете підібрати камінну установку, зовнішній вигляд якої ідеально впишеться в інтер'єр вашого будинку.


2385 13.11.2019
Связанные товары
Отримайте консультацію
0

Веб-сторінка використовує файли cookie для надання послуг, персоналізації реклами та аналізу рейтингу відвідувань. 

Користуючись цим сайтом Ви погоджуєтесь з умовами використання файлів cookie. 

Напишіть до Romotop
×
+380981531133
Telegram
Viber
Whatsapp
Messenger
Instagram
Як купити?