Обираючи краще: сталь + шамот >>> інтернет магазин Romotop

Обираючи краще: сталь + шамот

 ROMOTOP входить в число найбільших європейських виробників опалювальних печей та камінних топок. Продукція компанії поставляється на ринки країн, де діють суворі норми і правила в частині надійності, безпеки і екологічності опалювального обладнання. В процесі виробництва продукції сталеві камінні топки використовуються тільки сертифіковані і якісні матеріали, а більшість технологічних процесів повністю автоматизовані, що дозволяє досягти унікальної точності і максимальної якості з мінімальною присутністю "людського фактора".

 

І все-таки, з якихось причин ROMOTOP, як і більша частина найвідоміших світових виробників печей і камінів виготовляють сталеві камінні топки і їх заповнюють камеру згоряння шамотом ?

 

Чому шамот?

 
Шамот - це вогнетривка глина (каолін), обпалена до втрати пластичності, видалення хімічно зв'язаної води і доведена до деякої міри спікання. Шамот здавна використовується в пічному ремеслі. Цей традиційний пічної матеріал здатний витримувати температуру до 1200°С і що важливо стійкий до температурних перепадів! Так само цінна його здатність накопичувати і утримувати тепло протягом тривалого часу. Показник питомої теплоємності шамоту дорівнює 0,84 кДж/(кг*К). Наприклад, сірий чавун при рівних умовах має показник питомої теплоємності 0,54 кДж/(кг*К), а сталь 0,465 кДж/(кг*К). Крім теплоємності шамот володіє ще однією корисною властивістю: після досягнення своєї межі теплоємності він починає відбивати тепло, таким чином збільшуючи температуру горіння і ефективність спалювання палива в камері горіння. У випадку механічного пошкодження шамотні блоки легко замінювані.
 

Чому компанія ROMOTOP використовує у своїх продуктах сталь і в чому ж принципова різниця між чавуном і низьколегованої сталі, з якої виробляється сталеві камінні топки?

Чому сталь?

По-перше чавун є первинним продуктом чорної металургії, що виготовляється шляхом плавлення залізної руди в доменних і електричних печах. Технологічно виготовлення чавуну є більш дешевим процесом, ніж виготовлення сталі, особливо легованої (сталі з додаванням елементів, які підвищують її фізико-механічні характеристики до необхідних в певних умовах експлуатації характеристик). Враховуючи той факт, що температура плавлення чавуну нижче, ніж температура плавлення сталі (сірий чавун 1150 1260°С / сталь 1420 1520°С) і істотно більш низьку вартість процесу виготовлення чавуну, чавунні топки мають велику товщину стінок. І тому відповідальні виробники проектують конструкції своїх чавунних топок печей або з подвійними стінками враховуючи внутрішні чавунні вставки, як видаткові елементи на випадок їх пошкодження.
 

Низьколегована сталь володіє значно більш високою жаростійкістю і теплопровідністю (75 ВТ/(М*К) проти 50 ВТ/(М*К) для сірого чавуну) і відповідно швидше відводить тепло від корпусу топки. Технологія виготовлення сталевих корпусів методом зварних швів робить їх конструкцію абсолютно герметичною, що безумовно надійніше складових чавунних конструкцій ущільнених герметиком, який з часом потребує заміни для збереження герметичності. Пластичність сталі дозволяє проектувати більш сучасні сталеві камінні топки та печі з впровадженням останніх технологічних рішень для досягнення максимальної ефективності і кращих експлуатаційних характеристик.

 
Сталеві (металеві) камінні топки ROMOTOP володіють перевагами:
 
  • шамот не боїться перепадів і здатний витримувати температуру до 1200°С
  • запечені шамотні блоки на 35% більше тепломісткий матеріал у порівнянні зі сталлю або сірим чавуном
  • шамотна футеровка підвищує температуру горіння в камері і покращує ефективність і екологічність спалювання палива
  • сталевий корпус зі зварними швами є повністю герметичною конструкцією, на відміну від чавунних корпусів ущільнених герметиком
  • температура плавлення сталі на 20% вище, ніж температура плавлення чавуну, жаростійкість низьколегованого металу так само істотно вище
  • зважаючи кращої теплопровідності сталевий корпус на 50% краще відводить тепло в порівнянні з чавунним
  • завдяки пластичності металу до сталевих корпусах більш ефективно реалізовані конструктивні рішення 

3976 17.03.2017
Связанные товары
Отримайте консультацію
0

Веб-сторінка використовує файли cookie для надання послуг, персоналізації реклами та аналізу рейтингу відвідувань. 

Користуючись цим сайтом Ви погоджуєтесь з умовами використання файлів cookie. 

+380981531133
Telegram
Viber
Whatsapp
Messenger
Instagram
Як купити?