+380981531133

(Пн-Пт 10:00-18:00)

Обираючи краще: сталь + шамот.

ROMOTOP входить в число найбільших європейських виробників опалювальних печей і камінних топок. Продукція компанії постачається на ринки країн, де діють суворі норми і правила в частині надійності, безпеки і екологічності опалювального обладнання. У процесі виробництва продукції сталеві камінні топки використовуються тільки сертифіковані і якісні матеріали, а більшість технологічних процесів повністю автоматизовані, що дозволяє домогтися унікальною точності і максимальної якості з мінімальним присутністю "людського фактора".


І все-таки, з яких причин ROMOTOP, як і більша частина найвідоміших світових виробників печей і камінів виготовляють сталеві камінні топки і заповнюють їх камеру згоряння шамотом ?


Шамот - це вогнетривка глина (каолін), обпалена до втрати пластичності, видалення хімічно зв'язаної води і доведена до деякої міри спікання. Шамот здавна використовується в пічному ремеслі. Цей традиційний для печей матеріал здатний витримувати температуру в 1200 ° С і що важливо стійкий до температурних перепадів! Так само цінна його здатність накопичувати і утримувати тепло протягом тривалого часу. Показник питомої теплоємності шамоту дорівнює 0,84 кДж / (кг * К). Наприклад, сірий чавун при рівних умовах має показник питомої теплоємності 0,54 кДж / (кг * К), а сталь 0,465 кДж / (кг * К). Крім теплоємності шамот володіє ще однією корисною властивістю: після досягнення своєї межі теплоємності він починає відбивати тепло, таким чином збільшуючи температуру горіння і ефективність спалювання палива в камері горіння. У разі механічного пошкодження шамотні блоки легко замінні.
 

Чому компанія ROMOTOP використовує в своїх продуктах сталь і в чому ж принципова різниця між чавуном і низьколегованої сталлю, з якої виробляється сталеві камінні топки?

Картинки по запросу сталь листовая
По-перше чавун є первинним продуктом чорної металургії, який виробляється шляхом плавлення залізної руди в доменних і електричних печах. Технологічно виготовлення чавуну є більш дешевим процесом, ніж виготовлення стали, особливо легованої (стали з додаванням елементів, які підвищують її фізико-механічні характеристики до необхідних в певних умовах експлуатації характеристик). З огляду на той факт, що температура плавлення чавуну нижче, ніж температура плавлення сталі (сірий чавун ~ 1150 1260 ° С / сталь ~ 1420 1520 ° С) і істотно більш низьку вартість процесу виготовлення чавуну, чавунні топки, на відміну від сталевих мають більшу товщину стінок. І тому відповідальні виробники проектують конструкції своїх чавунних топок або печей з подвійними стінками з огляду на внутрішні чавунні вставки, як витратні елементи на випадок їх пошкодження.
 
Низьколегована сталь має набагато більш високою жаростійкістю і теплопровідністю (75 Вт / (М * К) проти 50 Вт / (М * К) для сірого чавуну) і відповідно швидше відводить тепло від корпусу топки. Технологія виготовлення сталевих корпусів камінних топок методом зварних швів робить їх конструкцію абсолютно герметичною, що виразно надійніше складових чавунних конструкцій ущільнених герметиком, який з часом вимагає заміни для збереження герметичності. Пластичність сталі дозволяє проектувати більш сучасні сталеві камінні топки та печі з впровадженням останніх технологічних рішень для досягнення максимальної ефективності і найкращих експлуатаційних характеристик.
 
Сталеві (металеві) камінні топки ROMOTOP мають переваги:
 
  • шамот не боїться перепадів і здатний витримувати температуру в 1200 ° С
  • запечені шамотні блоки на 35% більше теплоємність матеріал в порівнянні зі сталлю або сірим чавуном
  • шамотна футеровка підвищує температуру горіння в камері і покращує ефективність і екологічність спалювання палива
  • сталевий корпус зі звареними швами є повністю герметичним конструкцією, на відміну від чавунних корпусів ущільнених герметиком
  • температура плавлення сталі на 20% вище, ніж температура плавлення чавуну, жаростійкість низьколегованого металу так само істотно вище
  • через кращу теплопровідності сталевий корпус ~ на 50% краще відводить тепло в порівнянні з чавунним
  • завдяки пластичності металу в сталевих корпусах більш ефективно реалізовані конструктивні рішення

272 17.03.2017
0