Як правильно вибрати камін для заміського будинку | Магазин камінів Romotop

Як правильно вибрати камін для заміського будинку

Камін в одній з кімнат приватного будинку допомагає створити атмосферу тепла і затишку. Це і засіб для опалення приміщення, і місце, де приємно провести час з друзями, членами сім'ї, книгою. Печі для будинків представлені в широкому асортименті видів, дизайнів, наділені різними функціями, відрізняються способами установки і експлуатації, потребують різних видів палива. Як вибрати камін для заміського будинку або дачі і не помилитися? Для отримання найбільш точної відповіді на це питання слід вивчити особливості різних видів каміна і зіставити їх з умовами планованої експлуатації вогнища.

Навіщо потрібен камін

Який камін найкраще вибрати для будинку? Перш ніж віддати свою перевагу якомусь одному варіанту, рекомендуємо подумати і зрозуміти, з якою метою буде встановлена ​​піч.

Класичний камін з відкритим вогнищем служить для обігріву приміщення і прикрашає інтер'єр. Дим, що утворюється в процесі горіння, виводиться по трубі димоходу назовні. Якщо ваша основна мета - обігрів приміщення, то такий камін не стане кращим рішенням, адже повітря в кімнаті він нагріває, але не більше того. Для заміни опалювального обладнання краще розглянути моделі закритих топок.

Відкритий камін - найкраще рішення для тих, хто прагне створити затишок і комфорт в приміщенні. Біля такого вогнища приємно проводити час в компанії близьких людей, спілкуватися, відпочивати, насолоджуватися танцями мов вогню на дровах.

Якщо камін ви хочете встановити для обігріву будинку - виберіть голландку, паровий котел, закриту топку або інші ефективні рішення. Наприклад, камін з водяним контуром варто встановлювати в тих будинках, де мешканці знаходяться постійно або дуже часто - для розігріву теплоносія потрібен час і розтоплювати піч лише часом - не найвигідніше рішення. Як вибрати камін для котеджу, якщо мета покупки - прикраса або опалення? В першу чергу необхідно вивчити особливості різних видів вогнищ.

Види камінів в заміському будинку

Камін для заміського будинку може відрізнятися від аналогів:

  • розмірами і формою;
  • типом палива;
  • функціоналом;
  • способом установки;
  • дизайном.

Один з основних критеріїв вибору вогнища -від палива. За даним параметру печі підрозділяють на дров'яні, газові, електро, біокаміни. Найпопулярніше рішення у власників заміських будинків і дач - камін на дровах та інших видах твердого палива (наприклад, спеціальних паливних брикетах). Тепла такі печі виділяють трохи, а палива вимагають величезну кількість.

Газові каміни по дизайну схожі з дров'яними, але працюють вони на газових пальниках. Такі пристрої економічні, простіше в експлуатації і можуть мати компактні розміри.

Електрокамін працює на електричній енергії, а биокамин - на екологічному біопаливі. Ці два варіанти вогнищ можна встановити навіть в міській квартирі на будь-якому поверсі, адже вони не вимагають організації димоходу і прості в установці.

Крім видів палива каміни класифікують і за функціональністю. Так, опалення вашого заміського будинку можна організувати за допомогою камінів:

  • з відкритою топкою;
  • з конвекцією;
  • кумулятивного типу.

Відкриті каміни - це красиво і затишно. Горіння справжніх колод складно замінити чим-небудь з аналогів. Конвекційні печі можуть використовуватися для опалення приміщень великого обсягу. У цих пристроях продумана система циркуляції повітря і є можливість прокласти канали для розведення тепла по різних кімнатах. Кумулятивні каміни виробляють з кахлю або каменю, що володіють хорошою тепловіддачею. Швидкий нагрів допомагає скоротити витрати на опалення, а повільна віддача тепла забезпечує плавний і тривалий обігрів простору.

За формою конструкції каміни можуть бути односторонніми, двосторонніми, тристоронніми, чотиристоронніми, кутовими, панорамними. Печі одно- і двостороннього типу відрізняються високою тепловіддачею і найбільше підходять для використання з метою опалення будинку. Трьох-і чотиристоронні каміни - яскравий приклад стильного прикраси інтер'єру, яке, при цьому, відмінно нагріває повітря.

Де може бути розміщений камін? Є моделі пристінні, кутові, вбудовані. Наприклад, кутові топки ідеально підходять для монтажу в невеликих за площею приміщеннях. Пристінні найчастіше вибирають для доповнення інтер'єру просторої вітальні. Вбудовані каміни створюють чимало складнощів на етапі установки, але повністю окупають їх ідеальним зовнішнім виглядом і поєднанням з інтер'єром.

Острівні каміни розміщують в будь-якій точці кімнати. Їх доповнюють вертикальної трубою для виведення продуктів горіння. Такі моделі не прийнято встановлювати в маленьких просторах, а ось для облаштування зони барбекю на веранді це відмінне рішення.

Як вибрати камін для великого будинку або скромною дачі? Визначтеся з призначенням пристрою - для опалення або для краси. Залежно від призначення виберіть тип топки каміна, матеріалу і палива. Для монтажу камінної топки зверніться до професіоналів. Так ви точно уникнете неприємностей, які легко може викликати порушення технології експлуатації пристроїв з живим вогнем. 


533 10.05.2021
Отримайте консультацію
0

Веб-сторінка використовує файли cookie для надання послуг, персоналізації реклами та аналізу рейтингу відвідувань. 

Користуючись цим сайтом Ви погоджуєтесь з умовами використання файлів cookie. 

+380981531133
Telegram
Viber
Whatsapp
Messenger
Instagram
Як купити?