Якими дровами краще топити піч | Магазин камінів Romotop

Якими дровами краще топити піч


Сьогодні немає складнощів в тому, щоб вибрати піч або камін для будинку. Виробники пропонують величезний вибір моделей, що відрізняються за багатьма параметрами. Одна з відмінностей - тип палива для вогнища. Класичний варіант - дрова, що забезпечують справжній живий вогонь у вогнищі і приємний аромат в приміщенні. Але ж дрова бувають різними. Як підібрати кращі дрова для топки?


Вибір дров впливає на цілий комплекс властивостей печі. Правильно підібране паливо забезпечує відсутність кіптяви при горінні, приємний аромат палаючий дров, яскравість горіння і високий ККД вогнища. Правильно обрані дрова дозволяють скоротити витрати на паливо, адже горять довго і відмінно зберігають тепло.


Яке паливо можна використовувати для розпалювання каміна? Це залишки старих меблів, лавок, парканів і інші дерев'яні елементи, які пройшли додаткову обробку, в тому числі - покриті лаком або фарбою, морилкою або антисептиком. До того ж, ККД таких дров дуже низький.


Які дрова краще для топки? При виборі враховуйте кілька важливих критеріїв:  

  • вид деревини;

  • вологість дерева;

  • розмір полін.


Почніть вибір з вивчення особливостей різних порід дерева. Всі вони мають свої особливості, аромат, енергоємність.


Якими дровами краще топити камін


Деревина по своїй текстурі може бути м'якою і щільною. Чим твердіше дерево, тим складніше його розпалити, але горіння таких полін буде довше і продуктивніше. М'яке дерево простіше розпалюється, швидше розпалюється і також швидко прогорає. Воно дає менше тепла, але коштує дешевше.


Які дрова для каміна вибрати краще? Ідеалом буде дерево, що містить мінімум смол, палаюче рівномірно і з мінімумом диму. Найчастіше споживачі вибирають деревину берези, дуба, вільхи та граба, клена, в'яза, бука, ясена. А ось дрова з тополі, липи, осикові і вербові не варто використовувати як основне паливо - вони стануть відмінною добавкою до перерахованих вище породам.


Знавці каменів віддають перевагу березовим поліна і такий вибір повністю виправданий: деревина берези горить повільно, не створює іскор, забезпечує рівне полум'я, надовго зберігає жар. Єдиний мінус березових дров - велика кількість виділеної сажі. Вирішити цю проблему допомагає очищення дров від кори і добавка до полін декількох осикових полін - вони очищають топку і димар від сажі відкладень.


Ще один варіант ідеального палива для каміна будинку - дрова з дуба. Дубові дрова використовуються для розпалювання каміна з метою підвищення якості горіння - дуб зберігає велику кількість тепла, горить дуже довго і красиво. Мінус такого палива - висока ціна полін.


Нерідко для розпалювання камінів і печей використовують дрова плодових дерев. Таке рішення правильне - яблуня, груша, слива вишня, абрикос дають приголомшливий аромат. Але вони утворюють сажу в топці - подбайте про те, щоб чистка вогнища була регулярною.


Чи можна топити камін хвойними полінами? Вони дають дуже приємний лісовий аромат, але сильно димлять, тому використовувати їх в якості основного матеріалу для розпалювання не варто. Використовуйте пару гілочок для розпалювання - так ви наповніть повітря приємним запахом і не заповните кімнату димом.


Ще один важливий критерій вибору палива - вологість. Якими дровами по вологості краще топити піч? Ні в якому разі не використовуйте мокре дерево - тепловіддача буде мінімальною, а ось конденсату в топці і димоході утворюється багато. При нагріванні велика частина енергії буде спрямована на випаровування вологи з дров. Оптимальним показником вологості палива вважається 15%. Найкраще використовувати для каміна дрова заготовки позаминулого року.


Як правильно топити камін дровами


Підготуйте паливо. Дрова варто порубати досить дрібно. Внесіть підготовлену деревину в будинок для вирівнювання температури і підсихання. Які дрова за розміром краще використовувати для каміна? Довжина поліна повинна становити в середньому ¾ від ширини фасаду топки. При цьому діаметр поліна не повинен бути більше 10 сантиметрів. Такі поліна легше розгораються, горять не надто швидко. Наповніть топку паливом на третину - так ви забезпечите нормальне надходження повітря до зони горіння і створите оптимальну тягу.


Як розпалити камін або піч? Відкрийте засувку, розмістіть на решітці тріску, відкрийте піддув і розпаліть вогонь. Після того, як полум'я розгориться, завантажте основні дрова і закрийте топку. У міру необхідності додавайте поліна. Дотримуйтесь правил пожежної безпеки. Навіть ідеальні дрова і чітке дотримання правил експлуатації каміна можуть викликати появу іскор або розсипання золи. Тримайте під рукою вогнегасник, не ставте поруч з піччю легкозаймисті предмети.3506 21.07.2021
Отримайте консультацію
0

Веб-сторінка використовує файли cookie для надання послуг, персоналізації реклами та аналізу рейтингу відвідувань. 

Користуючись цим сайтом Ви погоджуєтесь з умовами використання файлів cookie. 

Telegram
Viber
Whatsapp
Messenger
+380981531133
Як купити?